Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech vede 7 : 1
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Ypsilon 7,4 kW, Renault 5 E-Tech 11 kW · 0–100 km/h — Lancia Ypsilon 9 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Hmotnost — Lancia Ypsilon 1561 kg, Renault 5 E-Tech 1449 kg.
Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon je městský hatchback segmentu B, který je nabízen ve dvou variantách elektrického pohonu s různým výkonem a jízdními vlastnostmi.
Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonem FWD: výkon 95–150 koní, dojezd až 430 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 100 kW.
Profil oproti trhu: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Lancia YpsilonElectric
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Lancia Ypsilon nebo Renault 5 E-Tech — kdo vyhrává v čem
Renault 5 E-Tech vede 7 : 1
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmRenault 5 E-Tech +5 km
- Baterie kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,2 kWh/100 km
- Výkon kLancia Ypsilon +6 k
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,1 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWBez rozdílu
- Nabíjení AC kWRenault 5 E-Tech +3,6 kW
- Hmotnost ↓ kgRenault 5 E-Tech −112 kg
- Zavazadlový prostor lRenault 5 E-Tech +17 l
Technické údaje: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia YpsilonElectric | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 425 km | 430 km | Renault +5 km |
| Baterie | 51 kWh | 52 kWh | Renault +1 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,4 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 100 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení AC | 7,4 kW | 11 kW | Renault +3,6 kW |
| Nabíjení ⚠ | 28 min 10–80% | 30 min 15–80% | 2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 10,6 km/min | 9,3 km/min | Lancia +1,3 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 156 k | 150 k | Lancia +6 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 7,9 s | Renault −1,1 s |
| Max. rychlost | 150 km/h | 150 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1561 kg | 1449 kg | Renault −112 kg |
| Zavazadlový prostor | 309 l | 326 l | Renault +17 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Renault |
| Délka | 4080 mm | 3922 mm | Lancia +158 mm |
| Šířka | 1768 mm | 1774 mm | Renault +6 mm |
| Výška | 1440 mm | 1498 mm | Renault +58 mm |
| Rozvor | 2545 mm | 2540 mm | Lancia +5 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Renault 5 E-Tech — jeho baterie o kapacitě 52 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Lancia Ypsilon s kapacitou 51 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Ypsilon přijímá až 100 kW DC, model Renault 5 E-Tech až 100 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.


