Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Lancia Ypsilon vede 7 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Ypsilon 7,4 kW, Mini Cooper Electric 11 kW · Zavazadlový prostor — Lancia Ypsilon 309 l, Mini Cooper Electric 210 l · Výkon — Lancia Ypsilon 156 k, Mini Cooper Electric 218 k.
Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon je městský hatchback segmentu B, který je nabízen ve dvou variantách elektrického pohonu s různým výkonem a jízdními vlastnostmi.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric je městský hatchback segmentu B, který nabízí tři varianty pohonu s různým výkonem a dojezdem.
Profil oproti trhu: Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Lancia YpsilonElectric
Mini Cooper ElectricSE
Lancia Ypsilon nebo Mini Cooper Electric — kdo vyhrává v čem
Lancia Ypsilon vede 7 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Ypsilon +25 km
- Baterie kWhLancia Ypsilon +1,8 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −0,3 kWh/100 km
- Výkon kMini Cooper Electric +62 k
- 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −2,3 s
- Max. rychlost km/hMini Cooper Electric +20 km/h
- Nabíjení DC kWLancia Ypsilon +5 kW
- Nabíjení AC kWMini Cooper Electric +3,6 kW
- Nabíjení ↓ minLancia Ypsilon −2 min
- Hmotnost ↓ kgLancia Ypsilon −44 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Ypsilon +99 l
Technické údaje: Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia YpsilonElectric | Mini Cooper ElectricSE | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 425 km | 400 km | Lancia +25 km |
| Baterie | 51 kWh | 49,2 kWh | Lancia +1,8 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,4 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Lancia −0,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 95 kW | Lancia +5 kW |
| Nabíjení AC | 7,4 kW | 11 kW | Mini +3,6 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 28 min | 30 min | Lancia −2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 10,6 km/min | 9,3 km/min | Lancia +1,3 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 156 k | 218 k | Mini +62 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 6,7 s | Mini −2,3 s |
| Max. rychlost | 150 km/h | 170 km/h | Mini +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1561 kg | 1605 kg | Lancia −44 kg |
| Zavazadlový prostor | 309 l | 210 l | Lancia +99 l |
| Délka | 4080 mm | 3858 mm | Lancia +222 mm |
| Šířka | 1768 mm | 1756 mm | Lancia +12 mm |
| Výška | 1440 mm | 1460 mm | Mini +20 mm |
| Rozvor | 2545 mm | 2526 mm | Lancia +19 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Ypsilon
Mini Cooper Electric
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Ypsilon
Mini Cooper Electric
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B
Lancia Ypsilonvs
Opel Corsa Electric
Lancia Ypsilonvs
Renault 5 E-Tech
Lancia Ypsilonvs
Lancia Ypsilonvs
Volkswagen ID. Polo
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Alpine A290
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. PoloČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Ypsilon nebo Mini Cooper Electric?
Model Lancia Ypsilon dojede dál: 425 km WLTP oproti 400 km u modelu Mini Cooper Electric. Je to rozdíl 25 km.
Který je výkonnější — Lancia Ypsilon nebo Mini Cooper Electric?
Model Mini Cooper Electric je silnější: 218 k oproti 156 k u modelu Lancia Ypsilon. Rozdíl je 62 k.
Který má větší kufr?
Model Lancia Ypsilon nabízí více: 309 l oproti 210 l u modelu Mini Cooper Electric. Rozdíl je 99 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Ypsilon přijímá až 100 kW DC, model Mini Cooper Electric až 95 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 28, resp. 30 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.