Lancia Gamma vs Smart #1
Lancia Gamma vede 6 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Lancia Gamma 7 kW, Smart #1 22 kW · Zavazadlový prostor — Lancia Gamma 560 l, Smart #1 323 l · Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Smart #1 440 km.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
Smart #1
Smart #1 je elektrické SUV v segmentu C ve třech variantách: dojezd WLTP od 310 do 440 km, výkon od 272 do 428 koní.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Smart #1
Lancia GammaLong Range
Smart #1Pro+
Lancia Gamma nebo Smart #1 — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 6 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +301 km
- Baterie kWhLancia Gamma +31,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
- Výkon kSmart #1 +27 k
- 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −1,1 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +10 km/h
- Nabíjení DC kWLancia Gamma +10 kW
- Nabíjení AC kWSmart #1 +15 kW
- Hmotnost ↓ kgSmart #1 −315 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +237 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Smart #1
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia GammaLong Range | Smart #1Pro+ | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 741 km | 440 km | Lancia +301 km |
| Baterie | 97,2 kWh | 66 kWh | Lancia +31,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Lancia −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 150 kW | Lancia +10 kW |
| Nabíjení AC | 7 kW | 22 kW | Smart +15 kW |
| Nabíjení ⚠ | 27 min 20–80% | 30 min 10–80% | 3 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,5 km/min | 10,3 km/min | Lancia +6,2 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 272 k | Smart +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 6,7 s | Smart −1,1 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 180 km/h | Lancia +10 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2135 kg | 1820 kg | Smart −315 kg |
| Zavazadlový prostor | 560 l | 323 l | Lancia +237 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4672 mm | 4270 mm | Lancia +402 mm |
| Šířka | 1898 mm | 1822 mm | Lancia +76 mm |
| Výška | 1664 mm | 1636 mm | Lancia +28 mm |
| Rozvor | 2791 mm | 2750 mm | Lancia +41 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Gamma
Smart #1
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo Smart #1?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 440 km u modelu Smart #1. Je to rozdíl 301 km.
Jak se liší pohonné systémy Lancia Gamma a Smart #1?
Model Lancia Gamma má FWD a 245 k. Model Smart #1 má RWD a 272 k.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 323 l u modelu Smart #1. Rozdíl je 237 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model Smart #1 až 150 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





