Leapmotor B10 vs Smart #1
Smart #1 vede 7 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Leapmotor B10 11 kW, Smart #1 22 kW · Zavazadlový prostor — Leapmotor B10 430 l, Smart #1 323 l · Výkon — Leapmotor B10 218 k, Smart #1 272 k.
Leapmotor B10
Leapmotor B10 je elektrické SUV segmentu C s pohonem zadních kol (RWD): má výkon 218 koní, dosahuje dojezdu až 434 km podle standardu WLTP a umožňuje nabíjení typu DC o výkonu až 168 kW.
Smart #1
Smart #1 je elektrické SUV v segmentu C ve třech variantách: dojezd WLTP od 310 do 440 km, výkon od 272 do 428 koní.
Profil oproti trhu: Leapmotor B10 vs Smart #1
Leapmotor B10Long Range
Smart #1Pro+
Leapmotor B10 nebo Smart #1 — kdo vyhrává v čem
Smart #1 vede 7 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmSmart #1 +6 km
- Baterie kWhLeapmotor B10 +1,1 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmSmart #1 −0,9 kWh/100 km
- Výkon kSmart #1 +54 k
- 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −1,3 s
- Max. rychlost km/hSmart #1 +10 km/h
- Nabíjení DC kWLeapmotor B10 +18 kW
- Nabíjení AC kWSmart #1 +11 kW
- Hmotnost ↓ kgSmart #1 −25 kg
- Zavazadlový prostor lLeapmotor B10 +107 l
Technické údaje: Leapmotor B10 vs Smart #1
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Leapmotor B10Long Range | Smart #1Pro+ | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 434 km | 440 km | Smart +6 km |
| Baterie | 67,1 kWh | 66 kWh | Leapmotor +1,1 kWh |
| Spotřeba ↓ | 17,3 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Smart −0,9 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 168 kW | 150 kW | Leapmotor +18 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 22 kW | Smart +11 kW |
| Nabíjení ⚠ | 18 min 30–80% | 30 min 10–80% | 12 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 12,1 km/min | 10,3 km/min | Leapmotor +1,8 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 272 k | Smart +54 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 6,7 s | Smart −1,3 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 180 km/h | Smart +10 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1845 kg | 1820 kg | Smart −25 kg |
| Zavazadlový prostor | 430 l | 323 l | Leapmotor +107 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4515 mm | 4270 mm | Leapmotor +245 mm |
| Šířka | 1885 mm | 1822 mm | Leapmotor +63 mm |
| Výška | 1655 mm | 1636 mm | Leapmotor +19 mm |
| Rozvor | 2735 mm | 2750 mm | Smart +15 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Leapmotor B10
Smart #1
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Leapmotor B10
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Proč má Leapmotor B10 větší baterii, ale kratší dojezd než Smart #1?
Model Leapmotor B10 má kapacitu 67,1 kWh a ujede 434 km, zatímco model Smart #1 s baterií 66 kWh ujede 440 km. Rozhoduje spotřeba: 17,3 oproti 16,4 kWh/100 km.
Který má větší kufr?
Model Leapmotor B10 nabízí více: 430 l oproti 323 l u modelu Smart #1. Rozdíl je 107 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Leapmotor B10 přijímá až 168 kW DC, model Smart #1 až 150 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Smart #1 spotřebuje méně elektřiny: 16,4 kWh/100 km oproti 17,3 kWh/100 km u modelu Leapmotor B10. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 135 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





