Lancia Gamma vs Omoda E5

Lancia Gamma vede 6 : 4

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Lancia Gamma 560 l, Omoda E5 300 l · Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Omoda E5 430 km · Baterie — Lancia Gamma 97,2 kWh, Omoda E5 61 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.

Omoda E5

Omoda E5 je SUV třídy C s pohonem předních kol a baterií o kapacitě 61 kWh.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Omoda E5

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Lancia Gamma nebo Omoda E5 — kdo vyhrává v čem

Lancia Gamma vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmLancia Gamma +311 km
    Lancia Gamma
    741
    Omoda E5
    430
  • Baterie kWhLancia Gamma +36,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Omoda E5
    61
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmOmoda E5 −0,7 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Omoda E5
    15,5
  • Výkon kLancia Gamma +34 k
    Lancia Gamma
    245
    Omoda E5
    211
  • 0–100 km/h ↓ sOmoda E5 −0,2 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Omoda E5
    7,6
  • Max. rychlost km/hLancia Gamma +19 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Omoda E5
    171
  • Nabíjení DC kWLancia Gamma +30 kW
    Lancia Gamma
    160
    Omoda E5
    130
  • Nabíjení AC kWOmoda E5 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Omoda E5
    11
  • Hmotnost ↓ kgOmoda E5 −425 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Omoda E5
    1710
  • Zavazadlový prostor lLancia Gamma +260 l
    Lancia Gamma
    560
    Omoda E5
    300

Přidat třetí auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Omoda E5

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Lancia Gamma vs Omoda E5
Klíčové parametry Lancia Gamma
Long Range
Omoda E5
E5
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP741 km430 kmLancia +311 km
Baterie97,2 kWh61 kWhLancia +36,2 kWh
Spotřeba ↓16,2 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmOmoda −0,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC160 kW130 kWLancia +30 kW
Nabíjení AC7 kW11 kWOmoda +4 kW
Nabíjení ⚠27 min 20–80%28 min 30–80%1 min
Dojezd na minutu nabíjení16,5 km/min7,7 km/minLancia +8,8 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon245 k211 kLancia +34 k
0–100 km/h ↓7,8 s7,6 sOmoda −0,2 s
Max. rychlost190 km/h171 km/hLancia +19 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2135 kg1710 kgOmoda −425 kg
Zavazadlový prostor560 l300 lLancia +260 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4672 mm4424 mmLancia +248 mm
Šířka1898 mm1830 mmLancia +68 mm
Výška1664 mm1588 mmLancia +76 mm
Rozvor2791 mm2630 mmLancia +161 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Měsíčně61
Ročně729

Omoda E5

Náklady na 100 km4,65
Měsíčně58
Ročně697

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Lancia Gamma

Omoda E5

Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo Omoda E5?

Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 430 km u modelu Omoda E5. Je to rozdíl 311 km.

Který má větší kufr?

Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 300 l u modelu Omoda E5. Rozdíl je 260 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model Omoda E5 až 130 kW.

Který je levnější v provozu?

Model Omoda E5 spotřebuje méně elektřiny: 15,5 kWh/100 km oproti 16,2 kWh/100 km u modelu Lancia Gamma. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 105 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.