Lancia Gamma vs Leapmotor B10
Lancia Gamma vede 7 : 3
Největší rozdíly: Dojezd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Leapmotor B10 434 km · Nabíjení AC — Lancia Gamma 7 kW, Leapmotor B10 11 kW · Baterie — Lancia Gamma 97,2 kWh, Leapmotor B10 67,1 kWh.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
Leapmotor B10
Leapmotor B10 je elektrické SUV segmentu C s pohonem zadních kol (RWD): má výkon 218 koní, dosahuje dojezdu až 434 km podle standardu WLTP a umožňuje nabíjení typu DC o výkonu až 168 kW.
Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Leapmotor B10
Lancia GammaLong Range
Leapmotor B10Long Range
Lancia Gamma nebo Leapmotor B10 — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 7 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +307 km
- Baterie kWhLancia Gamma +30,1 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,1 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +27 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,2 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjení DC kWLeapmotor B10 +8 kW
- Nabíjení AC kWLeapmotor B10 +4 kW
- Hmotnost ↓ kgLeapmotor B10 −290 kg
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +130 l
Technické údaje: Lancia Gamma vs Leapmotor B10
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Lancia GammaLong Range | Leapmotor B10Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 741 km | 434 km | Lancia +307 km |
| Baterie | 97,2 kWh | 67,1 kWh | Lancia +30,1 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,2 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km | Lancia −1,1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 168 kW | Leapmotor +8 kW |
| Nabíjení AC | 7 kW | 11 kW | Leapmotor +4 kW |
| Nabíjení ⚠ | 27 min 20–80% | 18 min 30–80% | 9 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 16,5 km/min | 12,1 km/min | Lancia +4,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 245 k | 218 k | Lancia +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,8 s | 8 s | Lancia −0,2 s |
| Max. rychlost | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2135 kg | 1845 kg | Leapmotor −290 kg |
| Zavazadlový prostor | 560 l | 430 l | Lancia +130 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4672 mm | 4515 mm | Lancia +157 mm |
| Šířka | 1898 mm | 1885 mm | Lancia +13 mm |
| Výška | 1664 mm | 1655 mm | Lancia +9 mm |
| Rozvor | 2791 mm | 2735 mm | Lancia +56 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Lancia Gamma
Leapmotor B10
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Leapmotor B10
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Lancia Gamma nebo Leapmotor B10?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 434 km u modelu Leapmotor B10. Je to rozdíl 307 km.
Jak se liší pohonné systémy Lancia Gamma a Leapmotor B10?
Model Lancia Gamma má FWD a 245 k. Model Leapmotor B10 má RWD a 218 k.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 430 l u modelu Leapmotor B10. Rozdíl je 130 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Lancia Gamma přijímá až 160 kW DC, model Leapmotor B10 až 168 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




