Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai Inster vede 6 : 3
Největší rozdíly: Výkon — Hyundai Inster 115 k, Smart #2 82 k · Baterie — Hyundai Inster 49 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Nabíjení DC — Hyundai Inster 85,3 kW, Smart #2 65 kW.
Hyundai Inster
Hyundai Inster je městský hatchback segmentu A, který nabízí tři varianty pohonu s dojezdem podle standardu WLTP v rozmezí od 327 km do 370 km.
Smart #2
Smart #2 je městské vozidlo segmentu A určené pro dva cestující: má baterii o kapacitě 35,8 kWh, dojezd WLTP 290 km, výkon 82 koní a umožňuje nabíjení (DC) až do 65 kW.
Profil oproti trhu: Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai InsterLong Range
Smart #2Pure+
Hyundai Inster nebo Smart #2 — kdo vyhrává v čem
Hyundai Inster vede 6 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmHyundai Inster +80 km
- Baterie kWhHyundai Inster +13,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmSmart #2 −1,3 kWh/100 km
- Výkon kHyundai Inster +33 k
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1 s
- Max. rychlost km/hHyundai Inster +10 km/h
- Nabíjení DC kWHyundai Inster +20,3 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgSmart #2 −260 kg
- Zavazadlový prostor lSmart #2 +25 l
Technické údaje: Hyundai Inster vs Smart #2
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Hyundai InsterLong Range | Smart #2Pure+ | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 370 km | 290 km | Hyundai +80 km |
| Baterie | 49 kWh | 35,8 kWh | Hyundai +13,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,9 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Smart −1,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 85,3 kW | 65 kW | Hyundai +20,3 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 30 min | — | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | 8,6 km/min | — | — |
| Napětí | 400 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 115 k | 82 k | Hyundai +33 k |
| 0–100 km/h ↓ | 10,6 s | 11,6 s | Hyundai −1 s |
| Max. rychlost | 150 km/h | 140 km/h | Hyundai +10 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1400 kg | 1140 kg | Smart −260 kg |
| Zavazadlový prostor | 280 l | 305 l | Smart +25 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Hyundai |
| Délka | 3825 mm | 2746 mm | Hyundai +1079 mm |
| Šířka | 1610 mm | 1760 mm | Smart +150 mm |
| Výška | 1575 mm | 1555 mm | Hyundai +20 mm |
| Rozvor | 2580 mm | 1875 mm | Hyundai +705 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Hyundai Inster
Smart #2
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Hyundai Inster
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment A
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Hyundai Inster nebo Smart #2?
Model Hyundai Inster dojede dál: 370 km WLTP oproti 290 km u modelu Smart #2. Je to rozdíl 80 km.
Jak se liší pohonné systémy Hyundai Inster a Smart #2?
Model Hyundai Inster má FWD a 115 k. Model Smart #2 má RWD a 82 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Hyundai Inster — jeho baterie o kapacitě 49 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Smart #2 s kapacitou 35,8 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Hyundai Inster nebo Smart #2?
Model Hyundai Inster je silnější: 115 k oproti 82 k u modelu Smart #2. Rozdíl je 33 k.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.


