Dacia Spring vs Leapmotor T03

Dacia Spring vede 4 : 3

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Dacia Spring 325 l, Leapmotor T03 210 l · Baterie — Dacia Spring 27,5 kWh, Leapmotor T03 37,3 kWh · Výkon — Dacia Spring 82 k, Leapmotor T03 95 k.

Dacia Spring

Druhá generace modelu Dacia Spring je městský hatchback segmentu A s baterií o kapacitě 27,5 kWh, dojezdem podle standardu WLTP 250 km a výkonem 82 koní.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 je městský hatchback segmentu A s baterií 37,3 kWh a dojezdem WLTP 275 km v modelovém roce 2026.

Profil oproti trhu: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Dacia Spring nebo Leapmotor T03 — kdo vyhrává v čem

Dacia Spring vede 4 : 3

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmLeapmotor T03 +25 km
    Dacia Spring
    250
    Leapmotor T03
    275
  • Baterie kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
    Dacia Spring
    27,5
    Leapmotor T03
    37,3
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmDacia Spring −0,9 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Leapmotor T03
    13,6
  • Výkon kLeapmotor T03 +13 k
    Dacia Spring
    82
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sDacia Spring −0,6 s
    Dacia Spring
    12,1
    Leapmotor T03
    12,7
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Dacia Spring
    130
    Leapmotor T03
    130
  • Nabíjení DC kWDacia Spring +5 kW
    Dacia Spring
    50
    Leapmotor T03
    45
  • Nabíjení AC kWBez údajů
    Dacia Spring
    —
    Leapmotor T03
    —
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    Dacia Spring
    1187
    Leapmotor T03
    —
  • Zavazadlový prostor lDacia Spring +115 l
    Dacia Spring
    325
    Leapmotor T03
    210

Přidat třetí auto

Technické údaje: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Dacia Spring vs Leapmotor T03
Klíčové parametry Dacia Spring
Electric 80
Leapmotor T03
Electric · modelový rok 2026
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP250 km275 kmLeapmotor +25 km
Baterie27,5 kWh37,3 kWhLeapmotor +9,8 kWh
Spotřeba ↓12,7 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmDacia −0,9 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC50 kW45 kWDacia +5 kW
Nabíjení AC———
Nabíjení ⚠30 min 10–80%36 min 30–80%6 min
Dojezd na minutu nabíjení5,8 km/min3,8 km/minDacia +2 km/min
Napětí———
Jízdní výkony a pohon
Výkon82 k95 kLeapmotor +13 k
0–100 km/h ↓12,1 s12,7 sDacia −0,6 s
Max. rychlost130 km/h130 km/hBez rozdílu
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1187 kg——
Zavazadlový prostor325 l210 lDacia +115 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Dacia
Délka3855 mm3620 mmDacia +235 mm
Šířka1722 mm——
Výška1519 mm——
Rozvor2492 mm——

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Dacia Spring

Náklady na 100 km3,81
Měsíčně48
Ročně571

Leapmotor T03

Náklady na 100 km4,08
Měsíčně51
Ročně612

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Dacia Spring

Leapmotor T03

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment A

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Dacia Spring nebo Leapmotor T03?

Model Leapmotor T03 dojede dál: 275 km WLTP oproti 250 km u modelu Dacia Spring. Je to rozdíl 25 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Dacia Spring — jeho baterie o kapacitě 27,5 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Leapmotor T03 s kapacitou 37,3 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Dacia Spring nabízí více: 325 l oproti 210 l u modelu Leapmotor T03. Rozdíl je 115 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Dacia Spring přijímá až 50 kW DC, model Leapmotor T03 až 45 kW.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.