Cupra Raval vs Mini Cooper Electric

Cupra Raval vede 6 : 4

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Cupra Raval 441 l, Mini Cooper Electric 210 l · Dojezd WLTP — Cupra Raval 444 km, Mini Cooper Electric 400 km · Nabíjení DC — Cupra Raval 105 kW, Mini Cooper Electric 95 kW.

Cupra Raval

Cupra Raval je městský hatchback segmentu B, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 328 do 444 km, výkon od 135 do 226 k.

Mini Cooper Electric

Mini Cooper Electric je městský hatchback segmentu B, který nabízí tři varianty pohonu s různým výkonem a dojezdem.

Profil oproti trhu: Cupra Raval vs Mini Cooper Electric

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Cupra Raval nebo Mini Cooper Electric — kdo vyhrává v čem

Cupra Raval vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmCupra Raval +44 km
    Cupra Raval
    444
    Mini Cooper Electric
    400
  • Baterie kWhCupra Raval +2,8 kWh
    Cupra Raval
    52
    Mini Cooper Electric
    49,2
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmCupra Raval −1,1 kWh/100 km
    Cupra Raval
    13,6
    Mini Cooper Electric
    14,7
  • Výkon kMini Cooper Electric +7 k
    Cupra Raval
    211
    Mini Cooper Electric
    218
  • 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −0,4 s
    Cupra Raval
    7,1
    Mini Cooper Electric
    6,7
  • Max. rychlost km/hMini Cooper Electric +10 km/h
    Cupra Raval
    160
    Mini Cooper Electric
    170
  • Nabíjení DC kWCupra Raval +10 kW
    Cupra Raval
    105
    Mini Cooper Electric
    95
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Cupra Raval
    11
    Mini Cooper Electric
    11
  • Nabíjení ↓ minCupra Raval −2 min
    Cupra Raval
    28
    Mini Cooper Electric
    30
  • Hmotnost ↓ kgMini Cooper Electric −5 kg
    Cupra Raval
    1610
    Mini Cooper Electric
    1605
  • Zavazadlový prostor lCupra Raval +231 l
    Cupra Raval
    441
    Mini Cooper Electric
    210

Přidat třetí auto

Technické údaje: Cupra Raval vs Mini Cooper Electric

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Cupra Raval vs Mini Cooper Electric
Klíčové parametry Cupra Raval
52 kWh
Mini Cooper Electric
SE
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP444 km400 kmCupra +44 km
Baterie52 kWh49,2 kWhCupra +2,8 kWh
Spotřeba ↓13,6 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmCupra −1,1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC105 kW95 kWCupra +10 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓28 min30 minCupra −2 min
Dojezd na minutu nabíjení11,1 km/min9,3 km/minCupra +1,8 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon211 k218 kMini +7 k
0–100 km/h ↓7,1 s6,7 sMini −0,4 s
Max. rychlost160 km/h170 km/hMini +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1610 kg1605 kgMini −5 kg
Zavazadlový prostor441 l210 lCupra +231 l
V2L (externí napájení)AnoNejen Cupra
Délka4046 mm3858 mmCupra +188 mm
Šířka1784 mm1756 mmCupra +28 mm
Výška1514 mm1460 mmCupra +54 mm
Rozvor2599 mm2526 mmCupra +73 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Cupra Raval

Náklady na 100 km4,08
Měsíčně51
Ročně612

Mini Cooper Electric

Náklady na 100 km4,41
Měsíčně55
Ročně661

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Cupra Raval

Mini Cooper Electric

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Cupra Raval nebo Mini Cooper Electric?

Model Cupra Raval dojede dál: 444 km WLTP oproti 400 km u modelu Mini Cooper Electric. Je to rozdíl 44 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Cupra Raval — jeho baterie o kapacitě 52 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mini Cooper Electric s kapacitou 49,2 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Cupra Raval nabízí více: 441 l oproti 210 l u modelu Mini Cooper Electric. Rozdíl je 231 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Cupra Raval přijímá až 105 kW DC, model Mini Cooper Electric až 95 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 28, resp. 30 min.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.