Cupra Born vs Kia EV4

Cupra Born vede 7 : 2

Největší rozdíly: Výkon — Cupra Born 326 k, Kia EV4 204 k · Nabíjení DC — Cupra Born 183 kW, Kia EV4 128 kW · 0–100 km/h — Cupra Born 5,6 s, Kia EV4 7,7 s.

Cupra Born

Cupra Born je hatchback segmentu C, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 484 do 630 km, výkon od 190 do 326 k.

Kia EV4

Kia EV4 je elektrický hatchback ze segmentu C, který nabízí čtyři varianty pohonu s různým dojezdem a výkonem.

Profil oproti trhu: Cupra Born vs Kia EV4

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Cupra Born nebo Kia EV4 — kdo vyhrává v čem

Cupra Born vede 7 : 2

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmCupra Born +5 km
    Cupra Born
    630
    Kia EV4
    625
  • Baterie kWhKia EV4 +2,4 kWh
    Cupra Born
    79
    Kia EV4
    81,4
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmCupra Born −2,1 kWh/100 km
    Cupra Born
    12,5
    Kia EV4
    14,6
  • Výkon kCupra Born +122 k
    Cupra Born
    326
    Kia EV4
    204
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Born −2,1 s
    Cupra Born
    5,6
    Kia EV4
    7,7
  • Max. rychlost km/hCupra Born +30 km/h
    Cupra Born
    200
    Kia EV4
    170
  • Nabíjení DC kWCupra Born +55 kW
    Cupra Born
    183
    Kia EV4
    128
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Cupra Born
    11
    Kia EV4
    11
  • Nabíjení ↓ minCupra Born −2 min
    Cupra Born
    29
    Kia EV4
    31
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    Cupra Born
    —
    Kia EV4
    1821
  • Zavazadlový prostor lKia EV4 +50 l
    Cupra Born
    385
    Kia EV4
    435

Přidat třetí auto

Technické údaje: Cupra Born vs Kia EV4

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Cupra Born vs Kia EV4
Klíčové parametry Cupra Born
VZ 79 kWh · modelový rok 2026
Kia EV4
81.4 kWh FWD
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP630 km625 kmCupra +5 km
Baterie79 kWh81,4 kWhKia +2,4 kWh
Spotřeba ↓12,5 kWh/100 km14,6 kWh/100 kmCupra −2,1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC183 kW128 kWCupra +55 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓29 min31 minCupra −2 min
Dojezd na minutu nabíjení15,2 km/min14,1 km/minCupra +1,1 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon326 k204 kCupra +122 k
0–100 km/h ↓5,6 s7,7 sCupra −2,1 s
Max. rychlost200 km/h170 km/hCupra +30 km/h
PohonRWDFWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓—1821 kg—
Zavazadlový prostor385 l435 lKia +50 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Kia
Délka—4430 mm—
Šířka—1860 mm—
Výška—1485 mm—
Rozvor—2820 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Cupra Born

Náklady na 100 km3,75
Měsíčně47
Ročně563

Kia EV4

Náklady na 100 km4,38
Měsíčně55
Ročně657

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Cupra Born

Kia EV4

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Proč má Kia EV4 větší baterii, ale kratší dojezd než Cupra Born?

Model Kia EV4 má kapacitu 81,4 kWh a ujede 625 km, zatímco model Cupra Born s baterií 79 kWh ujede 630 km. Rozhoduje spotřeba: 14,6 oproti 12,5 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Cupra Born a Kia EV4?

Model Cupra Born má RWD a 326 k. Model Kia EV4 má FWD a 204 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Kia EV4 — jeho baterie o kapacitě 81,4 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Cupra Born s kapacitou 79 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — Cupra Born nebo Kia EV4?

Model Cupra Born je silnější: 326 k oproti 204 k u modelu Kia EV4. Rozdíl je 122 k.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.