Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Audi A2 e-tron vede 6 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Audi A2 e-tron 183 kW, Kia EV4 128 kW · Výkon — Audi A2 e-tron 231 k, Kia EV4 204 k · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Kia EV4 7,7 s.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron je elektrický hatchback segmentu C, který je nabízen ve čtyřech variantách pohonu a má dojezd podle standardu WLTP až 646 km.

Kia EV4

Kia EV4 je elektrický hatchback ze segmentu C, který nabízí čtyři varianty pohonu s různým dojezdem a výkonem.

Profil oproti trhu: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron nebo Kia EV4 — kdo vyhrává v čem

Audi A2 e-tron vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmAudi A2 e-tron +21 km
    Audi A2 e-tron
    646
    Kia EV4
    625
  • Baterie kWhKia EV4 +2,4 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    Kia EV4
    81,4
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −0,7 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    Kia EV4
    14,6
  • Výkon kAudi A2 e-tron +27 k
    Audi A2 e-tron
    231
    Kia EV4
    204
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,7 s
    Audi A2 e-tron
    7
    Kia EV4
    7,7
  • Max. rychlost km/hKia EV4 +10 km/h
    Audi A2 e-tron
    160
    Kia EV4
    170
  • Nabíjení DC kWAudi A2 e-tron +55 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    Kia EV4
    128
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Audi A2 e-tron
    11
    Kia EV4
    11
  • Nabíjení ↓ minAudi A2 e-tron −2 min
    Audi A2 e-tron
    29
    Kia EV4
    31
  • Hmotnost ↓ kgKia EV4 −89 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    Kia EV4
    1821
  • Zavazadlový prostor lKia EV4 +39 l
    Audi A2 e-tron
    396
    Kia EV4
    435

Přidat třetí auto

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Klíčové parametry Audi A2 e-tron
170 kW
Kia EV4
81.4 kWh FWD
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP646 km625 kmAudi +21 km
Baterie79 kWh81,4 kWhKia +2,4 kWh
Spotřeba ↓13,9 kWh/100 km14,6 kWh/100 kmAudi −0,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC183 kW128 kWAudi +55 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓29 min31 minAudi −2 min
Dojezd na minutu nabíjení15,6 km/min14,1 km/minAudi +1,5 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon231 k204 kAudi +27 k
0–100 km/h ↓7 s7,7 sAudi −0,7 s
Max. rychlost160 km/h170 km/hKia +10 km/h
PohonRWDFWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1910 kg1821 kgKia −89 kg
Zavazadlový prostor396 l435 lKia +39 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka—4430 mm—
Šířka—1860 mm—
Výška—1485 mm—
Rozvor—2820 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Audi A2 e-tron

Náklady na 100 km4,17
Měsíčně52
Ročně626

Kia EV4

Náklady na 100 km4,38
Měsíčně55
Ročně657

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Audi A2 e-tron

Kia EV4

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Audi A2 e-tron nebo Kia EV4?

Model Audi A2 e-tron dojede dál: 646 km WLTP oproti 625 km u modelu Kia EV4. Je to rozdíl 21 km.

Proč má Kia EV4 větší baterii, ale kratší dojezd než Audi A2 e-tron?

Model Kia EV4 má kapacitu 81,4 kWh a ujede 625 km, zatímco model Audi A2 e-tron s baterií 79 kWh ujede 646 km. Rozhoduje spotřeba: 14,6 oproti 13,9 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Audi A2 e-tron a Kia EV4?

Model Audi A2 e-tron má RWD a 231 k. Model Kia EV4 má FWD a 204 k.

Který se nabíjí rychleji?

Model Audi A2 e-tron přijímá až 183 kW DC, model Kia EV4 až 128 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 29, resp. 31 min.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.