Cupra Born vs MG 4

Cupra Born vede 8 : 1

Největší rozdíly: Nabíjení 10–80% — Cupra Born 29 min, MG 4 40 min · Výkon — Cupra Born 326 k, MG 4 245 k · Spotřeba — Cupra Born 12,5 kWh/100 km, MG 4 16,1 kWh/100 km.

Cupra Born

Cupra Born je hatchback segmentu C, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 484 do 630 km, výkon od 190 do 326 k.

MG 4

MG 4 je elektrický hatchback ve třídě C, který nabízí tři různé konfigurace pohonu, od efektivního modelu s pohonem všech kol (AWD) až po varianty s větším dojezdem.

Profil oproti trhu: Cupra Born vs MG 4

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Cupra Born nebo MG 4 — kdo vyhrává v čem

Cupra Born vede 8 : 1

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmCupra Born +85 km
    Cupra Born
    630
    MG 4
    545
  • Baterie kWhCupra Born +4,6 kWh
    Cupra Born
    79
    MG 4
    74,4
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmCupra Born −3,6 kWh/100 km
    Cupra Born
    12,5
    MG 4
    16,1
  • Výkon kCupra Born +81 k
    Cupra Born
    326
    MG 4
    245
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Born −0,6 s
    Cupra Born
    5,6
    MG 4
    6,2
  • Max. rychlost km/hCupra Born +20 km/h
    Cupra Born
    200
    MG 4
    180
  • Nabíjení DC kWCupra Born +39 kW
    Cupra Born
    183
    MG 4
    144
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Cupra Born
    11
    MG 4
    11
  • Nabíjení ↓ minCupra Born −11 min
    Cupra Born
    29
    MG 4
    40
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    Cupra Born
    —
    MG 4
    1755
  • Zavazadlový prostor lMG 4 +3 l
    Cupra Born
    385
    MG 4
    388

Přidat třetí auto

Technické údaje: Cupra Born vs MG 4

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Cupra Born vs MG 4
Klíčové parametry Cupra Born
VZ 79 kWh · modelový rok 2026
MG 4
77 kWh Premium
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP630 km545 kmCupra +85 km
Baterie79 kWh74,4 kWhCupra +4,6 kWh
Spotřeba ↓12,5 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmCupra −3,6 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC183 kW144 kWCupra +39 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓29 min40 minCupra −11 min
Dojezd na minutu nabíjení15,2 km/min9,5 km/minCupra +5,7 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon326 k245 kCupra +81 k
0–100 km/h ↓5,6 s6,2 sCupra −0,6 s
Max. rychlost200 km/h180 km/hCupra +20 km/h
PohonRWDRWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓—1755 kg—
Zavazadlový prostor385 l388 lMG +3 l
V2L (externí napájení)NeAnojen MG
Délka—4287 mm—
Šířka—1836 mm—
Výška—1516 mm—
Rozvor—2705 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Cupra Born

Náklady na 100 km3,75
Měsíčně47
Ročně563

MG 4

Náklady na 100 km4,83
Měsíčně60
Ročně725

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Cupra Born

MG 4

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Cupra Born nebo MG 4?

Model Cupra Born dojede dál: 630 km WLTP oproti 545 km u modelu MG 4. Je to rozdíl 85 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze MG 4 — jeho baterie o kapacitě 74,4 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Cupra Born s kapacitou 79 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který se nabíjí rychleji?

Model Cupra Born přijímá až 183 kW DC, model MG 4 až 144 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 29, resp. 40 min.

Který je levnější v provozu?

Model Cupra Born spotřebuje méně elektřiny: 12,5 kWh/100 km oproti 16,1 kWh/100 km u modelu MG 4. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 540 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.