Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vede 7 : 2
Největší rozdíly: Nabíjení AC — Citroën ë-C5 Aircross 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · 0–100 km/h — Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s, Lancia Gamma 7,8 s · Max. rychlost — Citroën ë-C5 Aircross 170 km/h, Lancia Gamma 190 km/h.
Citroën ë-C5 Aircross
Citroën ë-C5 Aircross je SUV segmentu C, který nabízí dvě varianty s velkým dojezdem a pohonem předních kol.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
Profil oproti trhu: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Citroën ë-C5 AircrossLong Range
Lancia GammaLong Range
Citroën ë-C5 Aircross nebo Lancia Gamma — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 7 : 2
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +61 km
- Baterie kWhLancia Gamma +0,3 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +14 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −1 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjení DC kWBez rozdílu
- Nabíjení AC kWCitroën ë-C5 Aircross +4 kW
- Nabíjení ↓ minBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgLancia Gamma −36 kg
- Zavazadlový prostor lCitroën ë-C5 Aircross +5 l
Technické údaje: Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Citroën ë-C5 AircrossLong Range | Lancia GammaLong Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 680 km | 741 km | Lancia +61 km |
| Baterie | 96,9 kWh | 97,2 kWh | Lancia +0,3 kWh |
| Spotřeba ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −1,6 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 160 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení AC | 11 kW | 7 kW | Citroën +4 kW |
| Nabíjení 20–80% ↓ | 27 min | 27 min | Bez rozdílu |
| Dojezd na minutu nabíjení | 15,1 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 231 k | 245 k | Lancia +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,8 s | 7,8 s | Lancia −1 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2171 kg | 2135 kg | Lancia −36 kg |
| Zavazadlový prostor | 565 l | 560 l | Citroën +5 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4652 mm | 4672 mm | Lancia +20 mm |
| Šířka | 1936 mm | 1898 mm | Citroën +38 mm |
| Výška | 1691 mm | 1664 mm | Citroën +27 mm |
| Rozvor | 2784 mm | 2791 mm | Lancia +7 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Citroën ë-C5 Aircross nebo Lancia Gamma?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 680 km u modelu Citroën ë-C5 Aircross. Je to rozdíl 61 km.
Který se nabíjí rychleji?
Model Citroën ë-C5 Aircross přijímá až 160 kW DC, model Lancia Gamma až 160 kW. Nabíjení z 20 % na 80 % trvá 27, resp. 27 min.
Který je levnější v provozu?
Model Lancia Gamma spotřebuje méně elektřiny: 16,2 kWh/100 km oproti 17,8 kWh/100 km u modelu Citroën ë-C5 Aircross. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 240 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.


