Audi Q4 Sportback e-tron vs Citroën ë-C5 Aircross
Audi Q4 Sportback e-tron vede 5 : 3
Největší rozdíly: 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s · Spotřeba — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Citroën ë-C5 Aircross 17,8 kWh/100 km · Baterie — Audi Q4 Sportback e-tron 77 kWh, Citroën ë-C5 Aircross 96,9 kWh.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron je SUV coupe segmentu C, v modelovém roce 2027 ve čtyřech variantách: dojezd WLTP od 451 do 576 km, výkon od 204 do 340 k.
Citroën ë-C5 Aircross
Citroën ë-C5 Aircross je SUV segmentu C, který nabízí dvě varianty s velkým dojezdem a pohonem předních kol.
Profil oproti trhu: Audi Q4 Sportback e-tron vs Citroën ë-C5 Aircross
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Citroën ë-C5 AircrossLong Range
Audi Q4 Sportback e-tron nebo Citroën ë-C5 Aircross — kdo vyhrává v čem
Audi Q4 Sportback e-tron vede 5 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmCitroën ë-C5 Aircross +104 km
- Baterie kWhCitroën ë-C5 Aircross +19,9 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −4,4 kWh/100 km
- Výkon kAudi Q4 Sportback e-tron +55 k
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2,2 s
- Max. rychlost km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Nabíjení DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +5 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lCitroën ë-C5 Aircross +38 l
Technické údaje: Audi Q4 Sportback e-tron vs Citroën ë-C5 Aircross
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Citroën ë-C5 AircrossLong Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 576 km | 680 km | Citroën +104 km |
| Baterie | 77 kWh | 96,9 kWh | Citroën +19,9 kWh |
| Spotřeba ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,8 kWh/100 km | Audi −4,4 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 165 kW | 160 kW | Audi +5 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 20–80% ↓ | — | 27 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 15,1 km/min | — |
| Napětí | — | 400 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 231 k | Audi +55 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,8 s | Audi −2,2 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 2171 kg | — |
| Zavazadlový prostor | 527 l | 565 l | Citroën +38 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Citroën |
| Délka | — | 4652 mm | — |
| Šířka | — | 1936 mm | — |
| Výška | — | 1691 mm | — |
| Rozvor | — | 2784 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Audi Q4 Sportback e-tron
Citroën ë-C5 Aircross
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Audi Q4 Sportback e-tron
Citroën ë-C5 Aircross
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Audi Q4 Sportback e-tron nebo Citroën ë-C5 Aircross?
Model Citroën ë-C5 Aircross dojede dál: 680 km WLTP oproti 576 km u modelu Audi Q4 Sportback e-tron. Je to rozdíl 104 km.
Jak se liší pohonné systémy Audi Q4 Sportback e-tron a Citroën ë-C5 Aircross?
Model Audi Q4 Sportback e-tron má RWD a 286 k. Model Citroën ë-C5 Aircross má FWD a 231 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Citroën ë-C5 Aircross — jeho baterie o kapacitě 96,9 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Audi Q4 Sportback e-tron s kapacitou 77 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Audi Q4 Sportback e-tron přijímá až 165 kW DC, model Citroën ë-C5 Aircross až 160 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



