Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Changan Deepal S05 vede 5 : 3
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Changan Deepal S05 492 l, Volvo EC40 404 l · Nabíjení 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Volvo EC40 28 min · Dojezd WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Volvo EC40 583 km.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovém roce 2026 ve dvou variantách: RWD Max s dojezdem WLTP 488 km a AWD Max o výkonu 435 k.
Volvo EC40
Volvo EC40 (do roku 2024 C40) je elektrický crossover segmentu C s pohonem jedné nebo obou náprav a dojezdem WLTP až 583 km.
Profil oproti trhu: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
- Changan Deepal S05RWD Max
Volvo EC40Single Motor Extended Range
Changan Deepal S05 nebo Volvo EC40 — kdo vyhrává v čem
Changan Deepal S05 vede 5 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmVolvo EC40 +95 km
- Baterie kWhVolvo EC40 +13,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
- Výkon kChangan Deepal S05 +20 k
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EC40 −0,2 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWBez rozdílu
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minChangan Deepal S05 −5 min
- Hmotnost ↓ kgChangan Deepal S05 −80 kg
- Zavazadlový prostor lChangan Deepal S05 +88 l
Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Changan Deepal S05 RWD Max | Volvo EC40Single Motor Extended Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 488 km | 583 km | Volvo +95 km |
| Baterie | 68,8 kWh | 82 kWh | Volvo +13,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Changan −0,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 200 kW | 200 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 23 min | 28 min | Changan −5 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,9 km/min | 14,6 km/min | Changan +0,3 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 252 k | Changan +20 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,3 s | Volvo −0,2 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 180 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1940 kg | 2020 kg | Changan −80 kg |
| Zavazadlový prostor | 492 l | 404 l | Changan +88 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Changan |
| Délka | 4598 mm | 4440 mm | Changan +158 mm |
| Šířka | 1900 mm | 1873 mm | Changan +27 mm |
| Výška | 1600 mm | 1591 mm | Changan +9 mm |
| Rozvor | 2880 mm | 2702 mm | Changan +178 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Changan Deepal S05 nebo Volvo EC40?
Model Volvo EC40 dojede dál: 583 km WLTP oproti 488 km u modelu Changan Deepal S05. Je to rozdíl 95 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Changan Deepal S05 — jeho baterie o kapacitě 68,8 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Volvo EC40 s kapacitou 82 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model Changan Deepal S05 nabízí více: 492 l oproti 404 l u modelu Volvo EC40. Rozdíl je 88 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Changan Deepal S05 přijímá až 200 kW DC, model Volvo EC40 až 200 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 23, resp. 28 min.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





