BMW iX4 vs Mercedes GLB

BMW iX4 vede 7 : 2

Největší rozdíly: Výkon — BMW iX4 469 k, Mercedes GLB 272 k · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Mercedes GLB 7,4 s · Dojezd WLTP — BMW iX4 828 km, Mercedes GLB 631 km.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrické SUV segmentu D s pohonem AWD: výkon 374–469 koní, dojezd až 828 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 400 kW.

Mercedes GLB

Mercedes GLB je kompaktní SUV s elektrickým pohonem, který nabízí dojezd přesahující 600 kilometrů a výkon až 354 koní v závislosti na konkrétní verzi.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BMW iX4 nebo Mercedes GLB — kdo vyhrává v čem

BMW iX4 vede 7 : 2

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBMW iX4 +197 km
    BMW iX4
    828
    Mercedes GLB
    631
  • Baterie kWhBMW iX4 +23,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mercedes GLB
    85
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mercedes GLB
    15,8
  • Výkon kBMW iX4 +197 k
    BMW iX4
    469
    Mercedes GLB
    272
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Mercedes GLB
    7,4
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    BMW iX4
    210
    Mercedes GLB
    210
  • Nabíjení DC kWBMW iX4 +80 kW
    BMW iX4
    400
    Mercedes GLB
    320
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BMW iX4
    11
    Mercedes GLB
    11
  • Nabíjení ↓ minBMW iX4 −1 min
    BMW iX4
    21
    Mercedes GLB
    22
  • Hmotnost ↓ kgMercedes GLB −185 kg
    BMW iX4
    2305
    Mercedes GLB
    2120
  • Zavazadlový prostor lMercedes GLB +50 l
    BMW iX4
    490
    Mercedes GLB
    540

Přidat třetí auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLB
Klíčové parametry BMW iX4
50 xDrive
Mercedes GLB
GLB 250+
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP828 km631 kmBMW +197 km
Baterie108,7 kWh85 kWhBMW +23,7 kWh
Spotřeba ↓15,7 kWh/100 km15,8 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC400 kW320 kWBMW +80 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓21 min22 minBMW −1 min
Dojezd na minutu nabíjení27,6 km/min20,1 km/minBMW +7,5 km/min
Napětí800 V800 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon469 k272 kBMW +197 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,4 sBMW −2,5 s
Max. rychlost210 km/h210 km/hBez rozdílu
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2305 kg2120 kgMercedes −185 kg
Zavazadlový prostor490 l540 lMercedes +50 l
V2L (externí napájení)AnoNejen BMW
Délka4782 mm4732 mmBMW +50 mm
Šířka1895 mm1861 mmBMW +34 mm
Výška1595 mm1687 mmMercedes +92 mm
Rozvor2897 mm——

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Měsíčně59
Ročně707

Mercedes GLB

Náklady na 100 km4,74
Měsíčně59
Ročně711

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BMW iX4

Mercedes GLB

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BMW iX4 nebo Mercedes GLB?

Model BMW iX4 dojede dál: 828 km WLTP oproti 631 km u modelu Mercedes GLB. Je to rozdíl 197 km.

Jak se liší pohonné systémy BMW iX4 a Mercedes GLB?

Model BMW iX4 má AWD a 469 k. Model Mercedes GLB má RWD a 272 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze BMW iX4 — jeho baterie o kapacitě 108,7 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mercedes GLB s kapacitou 85 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který je výkonnější — BMW iX4 nebo Mercedes GLB?

Model BMW iX4 je silnější: 469 k oproti 272 k u modelu Mercedes GLB. Rozdíl je 197 k.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.