BMW iX4 vs BYD Sealion 7
BMW iX4 vede 6 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení DC — BMW iX4 400 kW, BYD Sealion 7 230 kW · Dojezd WLTP — BMW iX4 828 km, BYD Sealion 7 502 km · Baterie — BMW iX4 108,7 kWh, BYD Sealion 7 91,3 kWh.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrické SUV segmentu D s pohonem AWD: výkon 374–469 koní, dojezd až 828 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 400 kW.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 je SUV segmentu D ve třech variantách: dojezd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs BYD Sealion 7
BMW iX450 xDrive
BYD Sealion 7Excellence AWD
BMW iX4 nebo BYD Sealion 7 — kdo vyhrává v čem
BMW iX4 vede 6 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmBMW iX4 +326 km
- Baterie kWhBMW iX4 +17,4 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,5 kWh/100 km
- Výkon kBYD Sealion 7 +61 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,4 s
- Max. rychlost km/hBYD Sealion 7 +5 km/h
- Nabíjení DC kWBMW iX4 +170 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBMW iX4 −3 min
- Hmotnost ↓ kgBMW iX4 −130 kg
- Zavazadlový prostor lBYD Sealion 7 +30 l
Technické údaje: BMW iX4 vs BYD Sealion 7
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BMW iX450 xDrive | BYD Sealion 7Excellence AWD | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 828 km | 502 km | BMW +326 km |
| Baterie | 108,7 kWh | 91,3 kWh | BMW +17,4 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,2 kWh/100 km | BMW −2,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 400 kW | 230 kW | BMW +170 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 21 min | 24 min | BMW −3 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 27,6 km/min | 14,6 km/min | BMW +13 km/min |
| Napětí | 800 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 530 k | BYD +61 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | BYD −0,4 s |
| Max. rychlost | 210 km/h | 215 km/h | BYD +5 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2305 kg | 2435 kg | BMW −130 kg |
| Zavazadlový prostor | 490 l | 520 l | BYD +30 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen BMW |
| Délka | 4782 mm | 4830 mm | BYD +48 mm |
| Šířka | 1895 mm | — | — |
| Výška | 1595 mm | — | — |
| Rozvor | 2897 mm | 2930 mm | BYD +33 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BMW iX4
BYD Sealion 7
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
BYD Sealion 7
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BMW iX4 nebo BYD Sealion 7?
Model BMW iX4 dojede dál: 828 km WLTP oproti 502 km u modelu BYD Sealion 7. Je to rozdíl 326 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze BMW iX4 — jeho baterie o kapacitě 108,7 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BYD Sealion 7 s kapacitou 91,3 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model BMW iX4 přijímá až 400 kW DC, model BYD Sealion 7 až 230 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 21, resp. 24 min.
Který je levnější v provozu?
Model BMW iX4 spotřebuje méně elektřiny: 15,7 kWh/100 km oproti 18,2 kWh/100 km u modelu BYD Sealion 7. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 375 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.






