Bentley Torcal vs Lotus Eletre

Bentley Torcal vede 6 : 3

Největší rozdíly: 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lotus Eletre 4,5 s · Zavazadlový prostor — Bentley Torcal 460 l, Lotus Eletre 688 l · Výkon — Bentley Torcal 888 k, Lotus Eletre 612 k.

Bentley Torcal

Bentley Torcal je první elektrické SUV od značky Bentley: má baterii o kapacitě 108,7 kWh, dojezd až 603 km podle standardu WLTP a výkon 821 nebo 888 koní.

Lotus Eletre

Elektrický SUV segmentu F, který kombinuje vysoký výkon s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem (DC) a velkým zavazadlovým prostorem.

Profil oproti trhu: Bentley Torcal vs Lotus Eletre

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Bentley Torcal nebo Lotus Eletre — kdo vyhrává v čem

Bentley Torcal vede 6 : 3

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmBentley Torcal +3 km
    Bentley Torcal
    603
    Lotus Eletre
    600
  • Baterie kWhLotus Eletre +3,3 kWh
    Bentley Torcal
    108,7
    Lotus Eletre
    112
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,4 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Lotus Eletre
    21,4
  • Výkon kBentley Torcal +276 k
    Bentley Torcal
    888
    Lotus Eletre
    612
  • 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Lotus Eletre
    4,5
  • Max. rychlost km/hBentley Torcal +2 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Lotus Eletre
    258
  • Nabíjení DC kWBez údajů
    Bentley Torcal
    —
    Lotus Eletre
    350
  • Nabíjení AC kWBez údajů
    Bentley Torcal
    —
    Lotus Eletre
    22
  • Nabíjení ↓ minBentley Torcal −4 min
    Bentley Torcal
    16
    Lotus Eletre
    20
  • Hmotnost ↓ kgLotus Eletre −125 kg
    Bentley Torcal
    2720
    Lotus Eletre
    2595
  • Zavazadlový prostor lLotus Eletre +228 l
    Bentley Torcal
    460
    Lotus Eletre
    688

Přidat třetí auto

Technické údaje: Bentley Torcal vs Lotus Eletre

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Klíčové parametry Bentley Torcal
S
Lotus Eletre
Base
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP603 km600 kmBentley +3 km
Baterie108,7 kWh112 kWhLotus +3,3 kWh
Spotřeba ↓18 kWh/100 km21,4 kWh/100 kmBentley −3,4 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC—350 kW—
Nabíjení AC—22 kW—
Nabíjení 10–80% ↓16 min20 minBentley −4 min
Dojezd na minutu nabíjení26,4 km/min21 km/minBentley +5,4 km/min
Napětí—800 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon888 k612 kBentley +276 k
0–100 km/h ↓2,9 s4,5 sBentley −1,6 s
Max. rychlost260 km/h258 km/hBentley +2 km/h
PohonAWDAWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2720 kg2595 kgLotus −125 kg
Zavazadlový prostor460 l688 lLotus +228 l
Délka5008 mm5103 mmLotus +95 mm
Šířka2025 mm2019 mmBentley +6 mm
Výška1677 mm1630 mmBentley +47 mm
Rozvor3023 mm3019 mmBentley +4 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Bentley Torcal

Náklady na 100 km5,4
Měsíčně67
Ročně810

Lotus Eletre

Náklady na 100 km6,42
Měsíčně80
Ročně963

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Bentley Torcal

Lotus Eletre

Další porovnání v této třídě: SUV, segment F

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Proč má Lotus Eletre větší baterii, ale kratší dojezd než Bentley Torcal?

Model Lotus Eletre má kapacitu 112 kWh a ujede 600 km, zatímco model Bentley Torcal s baterií 108,7 kWh ujede 603 km. Rozhoduje spotřeba: 21,4 oproti 18 kWh/100 km.

Který je výkonnější — Bentley Torcal nebo Lotus Eletre?

Model Bentley Torcal je silnější: 888 k oproti 612 k u modelu Lotus Eletre. Rozdíl je 276 k.

Který má větší kufr?

Model Lotus Eletre nabízí více: 688 l oproti 460 l u modelu Bentley Torcal. Rozdíl je 228 l.

Který je levnější v provozu?

Model Bentley Torcal spotřebuje méně elektřiny: 18 kWh/100 km oproti 21,4 kWh/100 km u modelu Lotus Eletre. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 510 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.