Bentley Torcal vs Range Rover Electric

Bentley Torcal vede 5 : 3

Největší rozdíly: Výkon — Bentley Torcal 888 k, Range Rover Electric 550 k · Zavazadlový prostor — Bentley Torcal 460 l, Range Rover Electric 733 l · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Range Rover Electric 4,5 s.

Bentley Torcal

Bentley Torcal je první elektrické SUV od značky Bentley: má baterii o kapacitě 108,7 kWh, dojezd až 603 km podle standardu WLTP a výkon 821 nebo 888 koní.

Range Rover Electric

Elektrické SUV ve třídě F s dojezdem 611 kilometrů a dvěma variantami výkonu, přičemž obě verze mají stejnou kapacitu baterie.

Profil oproti trhu: Bentley Torcal vs Range Rover Electric

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Bentley Torcal nebo Range Rover Electric — kdo vyhrává v čem

Bentley Torcal vede 5 : 3

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmRange Rover Electric +8 km
    Bentley Torcal
    603
    Range Rover Electric
    611
  • Baterie kWhRange Rover Electric +9,8 kWh
    Bentley Torcal
    108,7
    Range Rover Electric
    118,5
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,9 kWh/100 km
    Bentley Torcal
    18
    Range Rover Electric
    21,9
  • Výkon kBentley Torcal +338 k
    Bentley Torcal
    888
    Range Rover Electric
    550
  • 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
    Bentley Torcal
    2,9
    Range Rover Electric
    4,5
  • Max. rychlost km/hBentley Torcal +60 km/h
    Bentley Torcal
    260
    Range Rover Electric
    200
  • Nabíjení DC kWBez údajů
    Bentley Torcal
    —
    Range Rover Electric
    —
  • Nabíjení AC kWBez údajů
    Bentley Torcal
    —
    Range Rover Electric
    —
  • Nabíjení ↓ minBentley Torcal −6 min
    Bentley Torcal
    16
    Range Rover Electric
    22
  • Hmotnost ↓ kgBez údajů
    Bentley Torcal
    2720
    Range Rover Electric
    —
  • Zavazadlový prostor lRange Rover Electric +273 l
    Bentley Torcal
    460
    Range Rover Electric
    733

Přidat třetí auto

Technické údaje: Bentley Torcal vs Range Rover Electric

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Bentley Torcal vs Range Rover Electric
Klíčové parametry Bentley Torcal
S
Range Rover Electric
EV550
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP603 km611 kmRange Rover +8 km
Baterie108,7 kWh118,5 kWhRange Rover +9,8 kWh
Spotřeba ↓18 kWh/100 km21,9 kWh/100 kmBentley −3,9 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC———
Nabíjení AC———
Nabíjení 10–80% ↓16 min22 minBentley −6 min
Dojezd na minutu nabíjení26,4 km/min19,4 km/minBentley +7 km/min
Napětí—800 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon888 k550 kBentley +338 k
0–100 km/h ↓2,9 s4,5 sBentley −1,6 s
Max. rychlost260 km/h200 km/hBentley +60 km/h
PohonAWDAWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2720 kg——
Zavazadlový prostor460 l733 lRange Rover +273 l
Délka5008 mm5052 mmRange Rover +44 mm
Šířka2025 mm——
Výška1677 mm1868 mmRange Rover +191 mm
Rozvor3023 mm2997 mmBentley +26 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Bentley Torcal

Náklady na 100 km5,4
Měsíčně67
Ročně810

Range Rover Electric

Náklady na 100 km6,57
Měsíčně82
Ročně985

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Bentley Torcal

Range Rover Electric

Další porovnání v této třídě: SUV, segment F

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který je výkonnější — Bentley Torcal nebo Range Rover Electric?

Model Bentley Torcal je silnější: 888 k oproti 550 k u modelu Range Rover Electric. Rozdíl je 338 k.

Který má větší kufr?

Model Range Rover Electric nabízí více: 733 l oproti 460 l u modelu Bentley Torcal. Rozdíl je 273 l.

Který je levnější v provozu?

Model Bentley Torcal spotřebuje méně elektřiny: 18 kWh/100 km oproti 21,9 kWh/100 km u modelu Range Rover Electric. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 585 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.