Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Audi Q4 Sportback e-tron vede 4 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, BYD Atto 3 220 kW · Spotřeba — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, BYD Atto 3 16,4 kWh/100 km · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, BYD Atto 3 5,5 s.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron je SUV coupe segmentu C, v modelovém roce 2027 ve čtyřech variantách: dojezd WLTP od 451 do 576 km, výkon od 204 do 340 k.
BYD Atto 3
BYD Atto 3 je SUV v segmentu C, který nabízí tři různé konfigurace pohonu, výkonu a dojezdu podle standardu WLTP.
Profil oproti trhu: Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
BYD Atto 3Design
Audi Q4 Sportback e-tron nebo BYD Atto 3 — kdo vyhrává v čem
Audi Q4 Sportback e-tron vede 4 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +66 km
- Baterie kWhAudi Q4 Sportback e-tron +2,2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3 kWh/100 km
- Výkon kBYD Atto 3 +27 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Atto 3 −1,1 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWBYD Atto 3 +55 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lAudi Q4 Sportback e-tron +37 l
Technické údaje: Audi Q4 Sportback e-tron vs BYD Atto 3
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | BYD Atto 3Design | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 576 km | 510 km | Audi +66 km |
| Baterie | 77 kWh | 74,8 kWh | Audi +2,2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Audi −3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 165 kW | 220 kW | BYD +55 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | — | 25 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 14,3 km/min | — |
| Napětí | — | 800 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 313 k | BYD +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 5,5 s | BYD −1,1 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 180 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 1880 kg | — |
| Zavazadlový prostor | 527 l | 490 l | Audi +37 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen BYD |
| Délka | — | 4455 mm | — |
| Šířka | — | 1875 mm | — |
| Výška | — | 1615 mm | — |
| Rozvor | — | 2720 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Audi Q4 Sportback e-tron
BYD Atto 3
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Audi Q4 Sportback e-tron
BYD Atto 3
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Audi Q4 Sportback e-tron nebo BYD Atto 3?
Model Audi Q4 Sportback e-tron dojede dál: 576 km WLTP oproti 510 km u modelu BYD Atto 3. Je to rozdíl 66 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze BYD Atto 3 — jeho baterie o kapacitě 74,8 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Audi Q4 Sportback e-tron s kapacitou 77 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Audi Q4 Sportback e-tron přijímá až 165 kW DC, model BYD Atto 3 až 220 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Audi Q4 Sportback e-tron spotřebuje méně elektřiny: 13,4 kWh/100 km oproti 16,4 kWh/100 km u modelu BYD Atto 3. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 450 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





