Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT

Audi A2 e-tron vede 7 : 2

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Audi A2 e-tron 183 kW, GAC Aion UT 87 kW · Dojezd WLTP — Audi A2 e-tron 646 km, GAC Aion UT 430 km · Baterie — Audi A2 e-tron 79 kWh, GAC Aion UT 60 kWh.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron je elektrický hatchback segmentu C, který je nabízen ve čtyřech variantách pohonu a má dojezd podle standardu WLTP až 646 km.

GAC Aion UT

GAC Aion UT je elektrický hatchback segmentu C, který nabízí dojezd 430 km v cyklu WLTP a zrychlení na 100 km/h za 7,3 sekundy.

Profil oproti trhu: Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron nebo GAC Aion UT — kdo vyhrává v čem

Audi A2 e-tron vede 7 : 2

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmAudi A2 e-tron +216 km
    Audi A2 e-tron
    646
    GAC Aion UT
    430
  • Baterie kWhAudi A2 e-tron +19 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    GAC Aion UT
    60
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −2,5 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    GAC Aion UT
    16,4
  • Výkon kAudi A2 e-tron +27 k
    Audi A2 e-tron
    231
    GAC Aion UT
    204
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,3 s
    Audi A2 e-tron
    7
    GAC Aion UT
    7,3
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Audi A2 e-tron
    160
    GAC Aion UT
    160
  • Nabíjení DC kWAudi A2 e-tron +96 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    GAC Aion UT
    87
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Audi A2 e-tron
    11
    GAC Aion UT
    11
  • Nabíjení ↓ minAudi A2 e-tron −3 min
    Audi A2 e-tron
    29
    GAC Aion UT
    32
  • Hmotnost ↓ kgGAC Aion UT −265 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    GAC Aion UT
    1645
  • Zavazadlový prostor lGAC Aion UT +44 l
    Audi A2 e-tron
    396
    GAC Aion UT
    440

Přidat třetí auto

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs GAC Aion UT
Klíčové parametry Audi A2 e-tron
170 kW
GAC Aion UT
60 kWh
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP646 km430 kmAudi +216 km
Baterie79 kWh60 kWhAudi +19 kWh
Spotřeba ↓13,9 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmAudi −2,5 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC183 kW87 kWAudi +96 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓29 min32 minAudi −3 min
Dojezd na minutu nabíjení15,6 km/min9,4 km/minAudi +6,2 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon231 k204 kAudi +27 k
0–100 km/h ↓7 s7,3 sAudi −0,3 s
Max. rychlost160 km/h160 km/hBez rozdílu
PohonRWDFWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1910 kg1645 kgGAC −265 kg
Zavazadlový prostor396 l440 lGAC +44 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka—4270 mm—
Šířka—1850 mm—
Výška—1575 mm—
Rozvor—2750 mm—

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Audi A2 e-tron

Náklady na 100 km4,17
Měsíčně52
Ročně626

GAC Aion UT

Náklady na 100 km4,92
Měsíčně61
Ročně738

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Audi A2 e-tron

GAC Aion UT

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Audi A2 e-tron nebo GAC Aion UT?

Model Audi A2 e-tron dojede dál: 646 km WLTP oproti 430 km u modelu GAC Aion UT. Je to rozdíl 216 km.

Jak se liší pohonné systémy Audi A2 e-tron a GAC Aion UT?

Model Audi A2 e-tron má RWD a 231 k. Model GAC Aion UT má FWD a 204 k.

Který má větší kufr?

Model GAC Aion UT nabízí více: 440 l oproti 396 l u modelu Audi A2 e-tron. Rozdíl je 44 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Audi A2 e-tron přijímá až 183 kW DC, model GAC Aion UT až 87 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 29, resp. 32 min.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.