Volvo EX60 vs Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 води 5 към 2
Най-големи разлики: Мощност — Volvo EX60 680 к.с., Volvo EX60 Cross Country 510 к.с. · Батерия — Volvo EX60 117 kWh, Volvo EX60 Cross Country 90 kWh · WLTP пробег — Volvo EX60 810 km, Volvo EX60 Cross Country 640 km.
Volvo EX60
Volvo EX60 е електрически SUV от клас D, предлаган в три версии: пробег WLTP от 611 до 810 км, мощност от 374 до 680 конски сили и зареждане (DC) с мощност до 400 kW.
Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country е SUV от клас D, предлагащ два варианта с задвижване на четирите колела и висока мощност.
Профил спрямо пазара: Volvo EX60 срещу Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60P12 AWD
Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD
Volvo EX60 или Volvo EX60 Cross Country — кой печели къде
Volvo EX60 води 5 към 2
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmVolvo EX60 +170 km
- Батерия kWhVolvo EX60 +27 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmVolvo EX60 −0,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Volvo EX60 +170 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sVolvo EX60 −0,8 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minVolvo EX60 Cross Country −1 min
- Тегло ↓ kgVolvo EX60 Cross Country −61 kg
- Багажник lБез разлика
Технически данни: Volvo EX60 срещу Volvo EX60 Cross Country
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Volvo EX60P12 AWD | Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 810 km | 640 km | Volvo +170 km |
| Батерия | 117 kWh | 90 kWh | Volvo +27 kWh |
| Разход ↓ | 16,1 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Volvo −0,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 400 kW | Без разлика |
| AC зареждане | — | 22 kW | — |
| Зареждане 10–80% ↓ | 19 min | 18 min | Volvo −1 min |
| Пробег за минута зареждане | 29,8 km/min | 24,9 km/min | Volvo +4,9 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 680 к.с. | 510 к.с. | Volvo +170 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 3,9 s | 4,7 s | Volvo −0,8 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | AWD | AWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2356 kg | 2295 kg | Volvo −61 kg |
| Багажник | 523 l | 523 l | Без разлика |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4803 mm | 4803 mm | Без разлика |
| Ширина | 1908 mm | 1899 mm | Volvo +9 mm |
| Височина | 1635 mm | 1635 mm | Без разлика |
| Разстояние между осите | 2970 mm | 2970 mm | Без разлика |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Volvo EX60
Volvo EX60 Cross Country
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Volvo EX60
Volvo EX60 Cross Country
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Volvo EX60 или Volvo EX60 Cross Country?
Volvo EX60 стига по-далеч: 810 км WLTP срещу 640 км на Volvo EX60 Cross Country. Това е разлика от 170 км.
Кой е по-мощен — Volvo EX60 или Volvo EX60 Cross Country?
Volvo EX60 е по-мощен: 680 к.с. срещу 510 к.с. на Volvo EX60 Cross Country. Разликата е 170 к.с..
Кой се зарежда по-бързо?
Volvo EX60 приема до 400 kW DC, Volvo EX60 Cross Country до 400 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 19 и 18 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



