Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Porsche Cayenne Electric води 7 към 3
Най-големи разлики: 0–100 км/ч — Porsche Cayenne Electric 3,8 s, Xpeng G9L 7 s · Мощност — Porsche Cayenne Electric 544 к.с., Xpeng G9L 367 к.с. · DC зареждане — Porsche Cayenne Electric 400 kW, Xpeng G9L 540 kW.
Porsche Cayenne Electric
Porsche Cayenne Electric е електрически SUV от клас E, който предлага три варианта на задвижване с мощност от 408 до 857 конски сили.
Xpeng G9L
Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.
Профил спрямо пазара: Porsche Cayenne Electric срещу Xpeng G9L
- Porsche Cayenne ElectricS Electric
Xpeng G9LRWD Long Range
Porsche Cayenne Electric или Xpeng G9L — кой печели къде
Porsche Cayenne Electric води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPorsche Cayenne Electric +62 km
- Батерия kWhPorsche Cayenne Electric +3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −1,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Porsche Cayenne Electric +177 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sPorsche Cayenne Electric −3,2 s
- Максимална скорост km/hPorsche Cayenne Electric +50 km/h
- DC зареждане kWXpeng G9L +140 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minXpeng G9L −4 min
- Тегло ↓ kgPorsche Cayenne Electric −145 kg
- Багажник lXpeng G9L +154 l
Технически данни: Porsche Cayenne Electric срещу Xpeng G9L
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Porsche Cayenne Electric S Electric | Xpeng G9LRWD Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 653 km | 591 km | Porsche +62 km |
| Батерия | 113 kWh | 110 kWh | Porsche +3 kWh |
| Разход ↓ | 19,5 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Porsche −1,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 540 kW | Xpeng +140 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 16 min | 12 min | Xpeng −4 min |
| Пробег за минута зареждане | 28,6 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +5,9 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 544 к.с. | 367 к.с. | Porsche +177 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 3,8 s | 7 s | Porsche −3,2 s |
| Максимална скорост | 250 km/h | 200 km/h | Porsche +50 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Porsche −145 kg |
| Багажник | 781 l | 935 l | Xpeng +154 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Xpeng |
| Дължина | 4991 mm | 5120 mm | Xpeng +129 mm |
| Ширина | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Височина | 1674 mm | 1788 mm | Xpeng +114 mm |
| Разстояние между осите | 3023 mm | 3100 mm | Xpeng +77 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Porsche Cayenne Electric или Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric стига по-далеч: 653 км WLTP срещу 591 км на Xpeng G9L. Това е разлика от 62 км.
Как се различава задвижването на Porsche Cayenne Electric и Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric има AWD и 544 к.с.. Xpeng G9L има RWD и 367 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Xpeng G9L — неговата батерия от 110 kWh тогава работи като източник на енергия. Porsche Cayenne Electric с 113 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — Porsche Cayenne Electric или Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric е по-мощен: 544 к.с. срещу 367 к.с. на Xpeng G9L. Разликата е 177 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




