BMW iX5 vs Xpeng G9L

BMW iX5 води 7 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — BMW iX5 22 kW, Xpeng G9L 11 kW · Зареждане 10–80% — BMW iX5 23 min, Xpeng G9L 12 min · Мощност — BMW iX5 578 к.с., Xpeng G9L 367 к.с..

BMW iX5

BMW iX5 е електрически SUV от клас E с задвижване на всички колела (AWD): мощност 578 конски сили, до 845 км пробег според стандарта WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 460 kW.

Xpeng G9L

Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.

Профил спрямо пазара: BMW iX5 срещу Xpeng G9L

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX5 или Xpeng G9L — кой печели къде

BMW iX5 води 7 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX5 +254 km
    BMW iX5
    845
    Xpeng G9L
    591
  • Батерия kWhBMW iX5 +31 kWh
    BMW iX5
    141
    Xpeng G9L
    110
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Xpeng G9L
    21,1
  • Мощност к.с.BMW iX5 +211 к.с.
    BMW iX5
    578
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX5 −2,4 s
    BMW iX5
    4,6
    Xpeng G9L
    7
  • Максимална скорост km/hBMW iX5 +10 km/h
    BMW iX5
    210
    Xpeng G9L
    200
  • DC зареждане kWXpeng G9L +80 kW
    BMW iX5
    460
    Xpeng G9L
    540
  • AC зареждане kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Xpeng G9L
    11
  • Зареждане ↓ minXpeng G9L −11 min
    BMW iX5
    23
    Xpeng G9L
    12
  • Тегло ↓ kgXpeng G9L −125 kg
    BMW iX5
    2825
    Xpeng G9L
    2700
  • Багажник lXpeng G9L +280 l
    BMW iX5
    655
    Xpeng G9L
    935

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX5 срещу Xpeng G9L

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX5 срещу Xpeng G9L
Основни параметри BMW iX5
60 xDrive
Xpeng G9L
RWD Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег845 km591 kmBMW +254 km
Батерия141 kWh110 kWhBMW +31 kWh
Разход ↓20,1 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmBMW −1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане460 kW540 kWXpeng +80 kW
AC зареждане22 kW11 kWBMW +11 kW
Зареждане 10–80% ↓23 min12 minXpeng −11 min
Пробег за минута зареждане25,7 km/min34,5 km/minXpeng +8,8 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност578 к.с.367 к.с.BMW +211 к.с.
0–100 км/ч ↓4,6 s7 sBMW −2,4 s
Максимална скорост210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2825 kg2700 kgXpeng −125 kg
Багажник655 l935 lXpeng +280 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Xpeng
Дължина4994 mm5120 mmXpeng +126 mm
Ширина2000 mm1999 mmBMW +1 mm
Височина1748 mm1788 mmXpeng +40 mm
Разстояние между осите3035 mm3100 mmXpeng +65 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX5

Цена за 100 км6,03
Месечно75
Годишно905

Xpeng G9L

Цена за 100 км6,33
Месечно79
Годишно950

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX5

Xpeng G9L

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX5 или Xpeng G9L?

BMW iX5 стига по-далеч: 845 км WLTP срещу 591 км на Xpeng G9L. Това е разлика от 254 км.

Как се различава задвижването на BMW iX5 и Xpeng G9L?

BMW iX5 има AWD и 578 к.с.. Xpeng G9L има RWD и 367 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Xpeng G9L — неговата батерия от 110 kWh тогава работи като източник на енергия. BMW iX5 с 141 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — BMW iX5 или Xpeng G9L?

BMW iX5 е по-мощен: 578 к.с. срещу 367 к.с. на Xpeng G9L. Разликата е 211 к.с..

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.