BMW iX5 vs Kia EV9

BMW iX5 води 10 към 1

Най-големи разлики: Мощност — BMW iX5 578 к.с., Kia EV9 204 к.с. · DC зареждане — BMW iX5 460 kW, Kia EV9 210 kW · 0–100 км/ч — BMW iX5 4,6 s, Kia EV9 9,4 s.

BMW iX5

BMW iX5 е електрически SUV от клас E с задвижване на всички колела (AWD): мощност 578 конски сили, до 845 км пробег според стандарта WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 460 kW.

Kia EV9

Kia EV9 е електрически SUV от клас E, който предлага четири варианта на задвижване с различна мощност и пробег.

Профил спрямо пазара: BMW iX5 срещу Kia EV9

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX5 или Kia EV9 — кой печели къде

BMW iX5 води 10 към 1

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX5 +282 km
    BMW iX5
    845
    Kia EV9
    563
  • Батерия kWhBMW iX5 +41,2 kWh
    BMW iX5
    141
    Kia EV9
    99,8
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Kia EV9
    20,2
  • Мощност к.с.BMW iX5 +374 к.с.
    BMW iX5
    578
    Kia EV9
    204
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX5 −4,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Kia EV9
    9,4
  • Максимална скорост km/hBMW iX5 +25 km/h
    BMW iX5
    210
    Kia EV9
    185
  • DC зареждане kWBMW iX5 +250 kW
    BMW iX5
    460
    Kia EV9
    210
  • AC зареждане kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Kia EV9
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX5 −1 min
    BMW iX5
    23
    Kia EV9
    24
  • Тегло ↓ kgKia EV9 −399 kg
    BMW iX5
    2825
    Kia EV9
    2426
  • Багажник lBMW iX5 +322 l
    BMW iX5
    655
    Kia EV9
    333

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX5 срещу Kia EV9

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX5 срещу Kia EV9
Основни параметри BMW iX5
60 xDrive
Kia EV9
99.8 kWh RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег845 km563 kmBMW +282 km
Батерия141 kWh99,8 kWhBMW +41,2 kWh
Разход ↓20,1 kWh/100 km20,2 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане460 kW210 kWBMW +250 kW
AC зареждане22 kW11 kWBMW +11 kW
Зареждане 10–80% ↓23 min24 minBMW −1 min
Пробег за минута зареждане25,7 km/min16,4 km/minBMW +9,3 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност578 к.с.204 к.с.BMW +374 к.с.
0–100 км/ч ↓4,6 s9,4 sBMW −4,8 s
Максимална скорост210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2825 kg2426 kgKia −399 kg
Багажник655 l333 lBMW +322 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Kia
Дължина4994 mm5010 mmKia +16 mm
Ширина2000 mm1980 mmBMW +20 mm
Височина1748 mm1755 mmKia +7 mm
Разстояние между осите3035 mm3100 mmKia +65 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX5

Цена за 100 км6,03
Месечно75
Годишно905

Kia EV9

Цена за 100 км6,06
Месечно76
Годишно909

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX5

Kia EV9

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX5 или Kia EV9?

BMW iX5 стига по-далеч: 845 км WLTP срещу 563 км на Kia EV9. Това е разлика от 282 км.

Как се различава задвижването на BMW iX5 и Kia EV9?

BMW iX5 има AWD и 578 к.с.. Kia EV9 има RWD и 204 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Kia EV9 — неговата батерия от 99,8 kWh тогава работи като източник на енергия. BMW iX5 с 141 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — BMW iX5 или Kia EV9?

BMW iX5 е по-мощен: 578 к.с. срещу 204 к.с. на Kia EV9. Разликата е 374 к.с..

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.