BMW iX vs Xpeng G9L
Xpeng G9L води 5 към 4
Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — BMW iX 35 min, Xpeng G9L 12 min · DC зареждане — BMW iX 195 kW, Xpeng G9L 540 kW · Багажник — BMW iX 500 l, Xpeng G9L 935 l.
BMW iX
Електрически SUV от клас E, предлагащ задвижване на четирите колела и пробег според стандарта WLTP до 701 километра.
Xpeng G9L
Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.
Профил спрямо пазара: BMW iX срещу Xpeng G9L
BMW iX или Xpeng G9L — кой печели къде
Xpeng G9L води 5 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX +110 km
- Батерия kWhXpeng G9L +0,9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −0,8 kWh/100 km
- Мощност к.с.BMW iX +177 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBMW iX −2,4 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWXpeng G9L +345 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minXpeng G9L −23 min
- Тегло ↓ kgBMW iX −195 kg
- Багажник lXpeng G9L +435 l
Технически данни: BMW iX срещу Xpeng G9L
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iXxDrive60 | Xpeng G9LRWD Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 701 km | 591 km | BMW +110 km |
| Батерия | 109,1 kWh | 110 kWh | Xpeng +0,9 kWh |
| Разход ↓ | 21,9 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −0,8 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 195 kW | 540 kW | Xpeng +345 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 35 min | 12 min | Xpeng −23 min |
| Пробег за минута зареждане | 14 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +20,5 km/min |
| Напрежение | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 544 к.с. | 367 к.с. | BMW +177 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,6 s | 7 s | BMW −2,4 s |
| Максимална скорост | 200 km/h | 200 km/h | Без разлика |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2505 kg | 2700 kg | BMW −195 kg |
| Багажник | 500 l | 935 l | Xpeng +435 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Xpeng |
| Дължина | 4965 mm | 5120 mm | Xpeng +155 mm |
| Ширина | 1970 mm | 1999 mm | Xpeng +29 mm |
| Височина | 1695 mm | 1788 mm | Xpeng +93 mm |
| Разстояние между осите | 3000 mm | 3100 mm | Xpeng +100 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX
Xpeng G9L
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX или Xpeng G9L?
BMW iX стига по-далеч: 701 км WLTP срещу 591 км на Xpeng G9L. Това е разлика от 110 км.
Защо Xpeng G9L има по-голяма батерия, но по-малък пробег от BMW iX?
Xpeng G9L носи 110 kWh и изминава 591 км, докато BMW iX с батерия от 109,1 kWh изминава 701 км. Енергийната консумация решава: 21,1 срещу 21,9 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на BMW iX и Xpeng G9L?
BMW iX има AWD и 544 к.с.. Xpeng G9L има RWD и 367 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Xpeng G9L — неговата батерия от 110 kWh тогава работи като източник на енергия. BMW iX с 109,1 kWh не предлага тази функция.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





