BMW iX vs BMW iX5

BMW iX5 води 9 към 1

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX 195 kW, BMW iX5 460 kW · AC зареждане — BMW iX 11 kW, BMW iX5 22 kW · Зареждане 10–80% — BMW iX 35 min, BMW iX5 23 min.

BMW iX

Електрически SUV от клас E, предлагащ задвижване на четирите колела и пробег според стандарта WLTP до 701 километра.

BMW iX5

BMW iX5 е електрически SUV от клас E с задвижване на всички колела (AWD): мощност 578 конски сили, до 845 км пробег според стандарта WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 460 kW.

Профил спрямо пазара: BMW iX срещу BMW iX5

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX или BMW iX5 — кой печели къде

BMW iX5 води 9 към 1

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX5 +144 km
    BMW iX
    701
    BMW iX5
    845
  • Батерия kWhBMW iX5 +31,9 kWh
    BMW iX
    109,1
    BMW iX5
    141
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,8 kWh/100 km
    BMW iX
    21,9
    BMW iX5
    20,1
  • Мощност к.с.BMW iX5 +34 к.с.
    BMW iX
    544
    BMW iX5
    578
  • 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
    BMW iX
    4,6
    BMW iX5
    4,6
  • Максимална скорост km/hBMW iX5 +10 km/h
    BMW iX
    200
    BMW iX5
    210
  • DC зареждане kWBMW iX5 +265 kW
    BMW iX
    195
    BMW iX5
    460
  • AC зареждане kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX
    11
    BMW iX5
    22
  • Зареждане ↓ minBMW iX5 −12 min
    BMW iX
    35
    BMW iX5
    23
  • Тегло ↓ kgBMW iX −320 kg
    BMW iX
    2505
    BMW iX5
    2825
  • Багажник lBMW iX5 +155 l
    BMW iX
    500
    BMW iX5
    655

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX срещу BMW iX5

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX срещу BMW iX5
Основни параметри BMW iX
xDrive60
BMW iX5
60 xDrive
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег701 km845 kmBMW +144 km
Батерия109,1 kWh141 kWhBMW +31,9 kWh
Разход ↓21,9 kWh/100 km20,1 kWh/100 kmBMW −1,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане195 kW460 kWBMW +265 kW
AC зареждане11 kW22 kWBMW +11 kW
Зареждане 10–80% ↓35 min23 minBMW −12 min
Пробег за минута зареждане14 km/min25,7 km/minBMW +11,7 km/min
Напрежение400 V800 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност544 к.с.578 к.с.BMW +34 к.с.
0–100 км/ч ↓4,6 s4,6 sБез разлика
Максимална скорост200 km/h210 km/hBMW +10 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2505 kg2825 kgBMW −320 kg
Багажник500 l655 lBMW +155 l
Дължина4965 mm4994 mmBMW +29 mm
Ширина1970 mm2000 mmBMW +30 mm
Височина1695 mm1748 mmBMW +53 mm
Разстояние между осите3000 mm3035 mmBMW +35 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX

Цена за 100 км6,57
Месечно82
Годишно985

BMW iX5

Цена за 100 км6,03
Месечно75
Годишно905

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX

BMW iX5

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX или BMW iX5?

BMW iX5 стига по-далеч: 845 км WLTP срещу 701 км на BMW iX. Това е разлика от 144 км.

Кой има по-голям багажник?

BMW iX5 побира повече: 655 л срещу 500 л в BMW iX. Разликата е 155 л.

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX приема до 195 kW DC, BMW iX5 до 460 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 35 и 23 мин.

Кой е по-евтин за експлоатация?

BMW iX5 консумира по-малко електричество: 20,1 kWh/100 км срещу 21,9 kWh/100 км в BMW iX. През 15000 км на година това е разлика от 270 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.