Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
VinFast VF 8 води 5 към 4
Най-големи разлики: Мощност — Mazda CX-6e 258 к.с., VinFast VF 8 354 к.с. · 0–100 км/ч — Mazda CX-6e 7,9 s, VinFast VF 8 5,9 s · DC зареждане — Mazda CX-6e 195 kW, VinFast VF 8 150 kW.
Mazda CX-6e
Mazda CX-6e е SUV от сегмент D със задно задвижване, предлагащ пробег от 484 км по цикъла WLTP и бързо зареждане с постоянен ток (DC).
VinFast VF 8
VinFast VF 8 е SUV от клас D, предлагащ задвижване на четирите колела и мощност между 354 и 408 конски сили, с пробег според стандарта WLTP до 471 километра.
Профил спрямо пазара: Mazda CX-6e срещу VinFast VF 8
Mazda CX-6eTakumi
VinFast VF 8Eco
Mazda CX-6e или VinFast VF 8 — кой печели къде
VinFast VF 8 води 5 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmMazda CX-6e +13 km
- Батерия kWhVinFast VF 8 +9,7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMazda CX-6e −4 kWh/100 km
- Мощност к.с.VinFast VF 8 +96 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sVinFast VF 8 −2 s
- Максимална скорост km/hVinFast VF 8 +15 km/h
- DC зареждане kWMazda CX-6e +45 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgMazda CX-6e −325 kg
- Багажник lVinFast VF 8 +13 l
Технически данни: Mazda CX-6e срещу VinFast VF 8
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Mazda CX-6eTakumi | VinFast VF 8Eco | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 484 km | 471 km | Mazda +13 km |
| Батерия | 78 kWh | 87,7 kWh | VinFast +9,7 kWh |
| Разход ↓ | 18,9 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | Mazda −4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 195 kW | 150 kW | Mazda +45 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 24 min 10–80% | 31 min 10–70% | 7 min |
| Пробег за минута зареждане | 14,1 km/min | 9,1 km/min | Mazda +5 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 258 к.с. | 354 к.с. | VinFast +96 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,9 s | 5,9 s | VinFast −2 s |
| Максимална скорост | 185 km/h | 200 km/h | VinFast +15 km/h |
| Задвижване | RWD | AWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2130 kg | 2455 kg | Mazda −325 kg |
| Багажник | 363 l | 376 l | VinFast +13 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Mazda |
| Дължина | 4850 mm | 4750 mm | Mazda +100 mm |
| Ширина | 1935 mm | 1934 mm | Mazda +1 mm |
| Височина | 1620 mm | 1667 mm | VinFast +47 mm |
| Разстояние между осите | 2902 mm | 2950 mm | VinFast +48 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Mazda CX-6e или VinFast VF 8?
Mazda CX-6e стига по-далеч: 484 км WLTP срещу 471 км на VinFast VF 8. Това е разлика от 13 км.
Защо VinFast VF 8 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Mazda CX-6e?
VinFast VF 8 носи 87,7 kWh и изминава 471 км, докато Mazda CX-6e с батерия от 78 kWh изминава 484 км. Енергийната консумация решава: 22,9 срещу 18,9 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на Mazda CX-6e и VinFast VF 8?
Mazda CX-6e има RWD и 258 к.с.. VinFast VF 8 има AWD и 354 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Mazda CX-6e — неговата батерия от 78 kWh тогава работи като източник на енергия. VinFast VF 8 с 87,7 kWh не предлага тази функция.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



