Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Lancia Gamma води 6 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Toyota C-HR+ 11 kW · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, Toyota C-HR+ 72 kWh · Багажник — Lancia Gamma 560 l, Toyota C-HR+ 416 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Toyota C-HR+

Toyota C-HR+ е кросоувър от сегмент C в три варианта: пробег по WLTP от 458 до 606 km, мощност от 167 до 343 к.с.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Toyota C-HR+

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или Toyota C-HR+ — кой печели къде

Lancia Gamma води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +135 km
    Lancia Gamma
    741
    Toyota C-HR+
    606
  • Батерия kWhLancia Gamma +25,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Toyota C-HR+
    72
  • Разход ↓ kWh/100 kmToyota C-HR+ −2,8 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Toyota C-HR+
    13,4
  • Мощност к.с.Lancia Gamma +21 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    Toyota C-HR+
    224
  • 0–100 км/ч ↓ sToyota C-HR+ −0,4 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Toyota C-HR+
    7,4
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +30 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Toyota C-HR+
    160
  • DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Toyota C-HR+
    150
  • AC зареждане kWToyota C-HR+ +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Toyota C-HR+
    11
  • Тегло ↓ kgToyota C-HR+ −245 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Toyota C-HR+
    1890
  • Багажник lLancia Gamma +144 l
    Lancia Gamma
    560
    Toyota C-HR+
    416

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу Toyota C-HR+

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу Toyota C-HR+
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
Toyota C-HR+
77 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km606 kmLancia +135 km
Батерия97,2 kWh72 kWhLancia +25,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km13,4 kWh/100 kmToyota −2,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW150 kWLancia +10 kW
AC зареждане7 kW11 kWToyota +4 kW
Зареждане ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Пробег за минута зареждане16,5 km/min15,2 km/minLancia +1,3 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.224 к.с.Lancia +21 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s7,4 sToyota −0,4 s
Максимална скорост190 km/h160 km/hLancia +30 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓2135 kg1890 kgToyota −245 kg
Багажник560 l416 lLancia +144 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4672 mm4520 mmLancia +152 mm
Ширина1898 mm1870 mmLancia +28 mm
Височина1664 mm1595 mmLancia +69 mm
Разстояние между осите2791 mm2750 mmLancia +41 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Toyota C-HR+

Цена за 100 км4,02
Месечно50
Годишно603

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

Toyota C-HR+

Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Toyota C-HR+?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 606 км на Toyota C-HR+. Това е разлика от 135 км.

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 416 л в Toyota C-HR+. Разликата е 144 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Toyota C-HR+ до 150 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Toyota C-HR+ консумира по-малко електричество: 13,4 kWh/100 км срещу 16,2 kWh/100 км в Lancia Gamma. През 15000 км на година това е разлика от 420 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.