Lancia Gamma vs Subaru Uncharted
Lancia Gamma води 6 към 4
Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Subaru Uncharted 22 kW · Багажник — Lancia Gamma 560 l, Subaru Uncharted 403 l · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, Subaru Uncharted 77 kWh.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Subaru Uncharted
Subaru Uncharted е SUV от клас C, предлагащ три конфигурации за задвижване с различен пробег и характеристики, вариращи от 451 км до 592 км в цикъла WLTP.
Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Subaru Uncharted
Lancia GammaLong Range
Subaru Uncharted77 kWh FWD
Lancia Gamma или Subaru Uncharted — кой печели къде
Lancia Gamma води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +149 km
- Батерия kWhLancia Gamma +20,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmSubaru Uncharted −2,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +21 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sSubaru Uncharted −0,5 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +30 km/h
- DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
- AC зареждане kWSubaru Uncharted +15 kW
- Тегло ↓ kgSubaru Uncharted −219 kg
- Багажник lLancia Gamma +157 l
Технически данни: Lancia Gamma срещу Subaru Uncharted
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Lancia GammaLong Range | Subaru Uncharted77 kWh FWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 741 km | 592 km | Lancia +149 km |
| Батерия | 97,2 kWh | 77 kWh | Lancia +20,2 kWh |
| Разход ↓ | 16,2 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Subaru −2,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 150 kW | Lancia +10 kW |
| AC зареждане | 7 kW | 22 kW | Subaru +15 kW |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 30 min 10–80% | 3 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,5 km/min | 13,8 km/min | Lancia +2,7 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 245 к.с. | 224 к.с. | Lancia +21 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,8 s | 7,3 s | Subaru −0,5 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 160 km/h | Lancia +30 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2135 kg | 1916 kg | Subaru −219 kg |
| Багажник | 560 l | 403 l | Lancia +157 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Lancia |
| Дължина | 4672 mm | 4535 mm | Lancia +137 mm |
| Ширина | 1898 mm | 1870 mm | Lancia +28 mm |
| Височина | 1664 mm | 1625 mm | Lancia +39 mm |
| Разстояние между осите | 2791 mm | 2750 mm | Lancia +41 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Lancia Gamma
Subaru Uncharted
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Lancia Gamma
Subaru Uncharted
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Subaru Uncharted?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 592 км на Subaru Uncharted. Това е разлика от 149 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Lancia Gamma — неговата батерия от 97,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Subaru Uncharted с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 403 л в Subaru Uncharted. Разликата е 157 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Subaru Uncharted до 150 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





