Lancia Gamma vs Leapmotor B10
Lancia Gamma води 7 към 3
Най-големи разлики: WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Leapmotor B10 434 km · AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Leapmotor B10 11 kW · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, Leapmotor B10 67,1 kWh.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Leapmotor B10
Leapmotor B10 е електрически SUV от клас C със задвижване RWD: мощност 218 конски сили, до 434 км пробег по стандарт WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 168 kW.
Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Leapmotor B10
Lancia GammaLong Range
Leapmotor B10Long Range
Lancia Gamma или Leapmotor B10 — кой печели къде
Lancia Gamma води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +307 km
- Батерия kWhLancia Gamma +30,1 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +27 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −0,2 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +20 km/h
- DC зареждане kWLeapmotor B10 +8 kW
- AC зареждане kWLeapmotor B10 +4 kW
- Тегло ↓ kgLeapmotor B10 −290 kg
- Багажник lLancia Gamma +130 l
Технически данни: Lancia Gamma срещу Leapmotor B10
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Lancia GammaLong Range | Leapmotor B10Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 741 km | 434 km | Lancia +307 km |
| Батерия | 97,2 kWh | 67,1 kWh | Lancia +30,1 kWh |
| Разход ↓ | 16,2 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km | Lancia −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 168 kW | Leapmotor +8 kW |
| AC зареждане | 7 kW | 11 kW | Leapmotor +4 kW |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 18 min 30–80% | 9 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,5 km/min | 12,1 km/min | Lancia +4,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 245 к.с. | 218 к.с. | Lancia +27 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,8 s | 8 s | Lancia −0,2 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Задвижване | FWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2135 kg | 1845 kg | Leapmotor −290 kg |
| Багажник | 560 l | 430 l | Lancia +130 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4672 mm | 4515 mm | Lancia +157 mm |
| Ширина | 1898 mm | 1885 mm | Lancia +13 mm |
| Височина | 1664 mm | 1655 mm | Lancia +9 mm |
| Разстояние между осите | 2791 mm | 2735 mm | Lancia +56 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Lancia Gamma
Leapmotor B10
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Lancia Gamma
Leapmotor B10
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Leapmotor B10?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 434 км на Leapmotor B10. Това е разлика от 307 км.
Как се различава задвижването на Lancia Gamma и Leapmotor B10?
Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. Leapmotor B10 има RWD и 218 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 430 л в Leapmotor B10. Разликата е 130 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Leapmotor B10 до 168 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




