Kia EV9 vs Xpeng G9L

Xpeng G9L води 8 към 2

Най-големи разлики: Багажник — Kia EV9 333 l, Xpeng G9L 935 l · DC зареждане — Kia EV9 210 kW, Xpeng G9L 540 kW · Зареждане 10–80% — Kia EV9 24 min, Xpeng G9L 12 min.

Kia EV9

Kia EV9 е електрически SUV от клас E, който предлага четири варианта на задвижване с различна мощност и пробег.

Xpeng G9L

Xpeng G9L е седемместен SUV от сегмент E: батерия от 110 kWh, пробег по WLTP до 591 km и DC зареждане 540 kW.

Профил спрямо пазара: Kia EV9 срещу Xpeng G9L

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Kia EV9 или Xpeng G9L — кой печели къде

Xpeng G9L води 8 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmXpeng G9L +28 km
    Kia EV9
    563
    Xpeng G9L
    591
  • Батерия kWhXpeng G9L +10,2 kWh
    Kia EV9
    99,8
    Xpeng G9L
    110
  • Разход ↓ kWh/100 kmKia EV9 −0,9 kWh/100 km
    Kia EV9
    20,2
    Xpeng G9L
    21,1
  • Мощност к.с.Xpeng G9L +163 к.с.
    Kia EV9
    204
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 км/ч ↓ sXpeng G9L −2,4 s
    Kia EV9
    9,4
    Xpeng G9L
    7
  • Максимална скорост km/hXpeng G9L +15 km/h
    Kia EV9
    185
    Xpeng G9L
    200
  • DC зареждане kWXpeng G9L +330 kW
    Kia EV9
    210
    Xpeng G9L
    540
  • AC зареждане kWБез разлика
    Kia EV9
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Зареждане ↓ minXpeng G9L −12 min
    Kia EV9
    24
    Xpeng G9L
    12
  • Тегло ↓ kgKia EV9 −274 kg
    Kia EV9
    2426
    Xpeng G9L
    2700
  • Багажник lXpeng G9L +602 l
    Kia EV9
    333
    Xpeng G9L
    935

Добавете трета кола

Технически данни: Kia EV9 срещу Xpeng G9L

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Kia EV9 срещу Xpeng G9L
Основни параметри Kia EV9
99.8 kWh RWD
Xpeng G9L
RWD Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег563 km591 kmXpeng +28 km
Батерия99,8 kWh110 kWhXpeng +10,2 kWh
Разход ↓20,2 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmKia −0,9 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане210 kW540 kWXpeng +330 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓24 min12 minXpeng −12 min
Пробег за минута зареждане16,4 km/min34,5 km/minXpeng +18,1 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.367 к.с.Xpeng +163 к.с.
0–100 км/ч ↓9,4 s7 sXpeng −2,4 s
Максимална скорост185 km/h200 km/hXpeng +15 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓2426 kg2700 kgKia −274 kg
Багажник333 l935 lXpeng +602 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина5010 mm5120 mmXpeng +110 mm
Ширина1980 mm1999 mmXpeng +19 mm
Височина1755 mm1788 mmXpeng +33 mm
Разстояние между осите3100 mm3100 mmБез разлика

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Kia EV9

Цена за 100 км6,06
Месечно76
Годишно909

Xpeng G9L

Цена за 100 км6,33
Месечно79
Годишно950

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Kia EV9

Xpeng G9L

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Kia EV9 или Xpeng G9L?

Xpeng G9L стига по-далеч: 591 км WLTP срещу 563 км на Kia EV9. Това е разлика от 28 км.

Кой е по-мощен — Kia EV9 или Xpeng G9L?

Xpeng G9L е по-мощен: 367 к.с. срещу 204 к.с. на Kia EV9. Разликата е 163 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Xpeng G9L побира повече: 935 л срещу 333 л в Kia EV9. Разликата е 602 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Kia EV9 приема до 210 kW DC, Xpeng G9L до 540 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 24 и 12 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.