Jeep Compass vs Lancia Gamma
Lancia Gamma води 8 към 1
Най-големи разлики: AC зареждане — Jeep Compass 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · WLTP пробег — Jeep Compass 674 km, Lancia Gamma 741 km · Разход — Jeep Compass 17,8 kWh/100 km, Lancia Gamma 16,2 kWh/100 km.
Jeep Compass
Jeep Compass е SUV от сегмент C в три електрически варианта: пробег по WLTP от 500 до 674 km, мощност от 213 до 375 к.с.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Профил спрямо пазара: Jeep Compass срещу Lancia Gamma
Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh)
Lancia GammaLong Range
Jeep Compass или Lancia Gamma — кой печели къде
Lancia Gamma води 8 към 1
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +67 km
- Батерия kWhLancia Gamma +0,9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +14 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −0,5 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +10 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWJeep Compass +4 kW
- Зареждане ↓ minБез разлика
- Тегло ↓ kgLancia Gamma −25 kg
- Багажник lLancia Gamma +10 l
Технически данни: Jeep Compass срещу Lancia Gamma
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Jeep CompassLong Range FWD (96,3 kWh) | Lancia GammaLong Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 674 km | 741 km | Lancia +67 km |
| Батерия | 96,3 kWh | 97,2 kWh | Lancia +0,9 kWh |
| Разход ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −1,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 160 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 7 kW | Jeep +4 kW |
| Зареждане 20–80% ↓ | 27 min | 27 min | Без разлика |
| Пробег за минута зареждане | 15 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,5 km/min |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 231 к.с. | 245 к.с. | Lancia +14 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,3 s | 7,8 s | Lancia −0,5 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 190 km/h | Lancia +10 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2160 kg | 2135 kg | Lancia −25 kg |
| Багажник | 550 l | 560 l | Lancia +10 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Lancia |
| Дължина | 4548 mm | 4672 mm | Lancia +124 mm |
| Ширина | 1936 mm | 1898 mm | Jeep +38 mm |
| Височина | 1657 mm | 1664 mm | Lancia +7 mm |
| Разстояние между осите | 2795 mm | 2791 mm | Jeep +4 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Jeep Compass
Lancia Gamma
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Jeep Compass
Lancia Gamma
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Jeep Compass или Lancia Gamma?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 674 км на Jeep Compass. Това е разлика от 67 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Lancia Gamma — неговата батерия от 97,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Jeep Compass с 96,3 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Jeep Compass приема до 160 kW DC, Lancia Gamma до 160 kW. Зареждането от 20 до 80% отнема съответно 27 и 27 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Lancia Gamma консумира по-малко електричество: 16,2 kWh/100 км срещу 17,8 kWh/100 км в Jeep Compass. През 15000 км на година това е разлика от 240 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



