GAC Aion V vs Subaru Solterra

GAC Aion V води 6 към 5

Най-големи разлики: AC зареждане — GAC Aion V 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Мощност — GAC Aion V 204 к.с., Subaru Solterra 343 к.с. · 0–100 км/ч — GAC Aion V 8 s, Subaru Solterra 5,1 s.

GAC Aion V

Електрическият SUV от клас D предлага пробег от 510 километра според цикъла WLTP и мощност от 204 конски сили.

Subaru Solterra

Subaru Solterra е SUV от сегмент D със задвижване на четирите колела, в моделната година 2026 с мощност 343 к.с. и пробег по WLTP 511 km.

Профил спрямо пазара: GAC Aion V срещу Subaru Solterra

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

GAC Aion V или Subaru Solterra — кой печели къде

GAC Aion V води 6 към 5

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmSubaru Solterra +1 km
    GAC Aion V
    510
    Subaru Solterra
    511
  • Батерия kWhGAC Aion V +2,2 kWh
    GAC Aion V
    75,3
    Subaru Solterra
    73,1
  • Разход ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,4 kWh/100 km
    GAC Aion V
    16,7
    Subaru Solterra
    14,3
  • Мощност к.с.Subaru Solterra +139 к.с.
    GAC Aion V
    204
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 км/ч ↓ sSubaru Solterra −2,9 s
    GAC Aion V
    8
    Subaru Solterra
    5,1
  • Максимална скорост km/hGAC Aion V +20 km/h
    GAC Aion V
    180
    Subaru Solterra
    160
  • DC зареждане kWGAC Aion V +30 kW
    GAC Aion V
    180
    Subaru Solterra
    150
  • AC зареждане kWSubaru Solterra +11 kW
    GAC Aion V
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Зареждане ↓ minGAC Aion V −4 min
    GAC Aion V
    24
    Subaru Solterra
    28
  • Тегло ↓ kgGAC Aion V −307 kg
    GAC Aion V
    1810
    Subaru Solterra
    2117
  • Багажник lGAC Aion V +21 l
    GAC Aion V
    442
    Subaru Solterra
    421

Добавете трета кола

Технически данни: GAC Aion V срещу Subaru Solterra

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: GAC Aion V срещу Subaru Solterra
Основни параметри GAC Aion V
77 kWh
Subaru Solterra
AWD · моделна година 2026
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег510 km511 kmSubaru +1 km
Батерия75,3 kWh73,1 kWhGAC +2,2 kWh
Разход ↓16,7 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −2,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане180 kW150 kWGAC +30 kW
AC зареждане11 kW22 kWSubaru +11 kW
Зареждане 10–80% ↓24 min28 minGAC −4 min
Пробег за минута зареждане14,9 km/min12,8 km/minGAC +2,1 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.343 к.с.Subaru +139 к.с.
0–100 км/ч ↓8 s5,1 sSubaru −2,9 s
Максимална скорост180 km/h160 km/hGAC +20 km/h
ЗадвижванеFWDAWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓1810 kg2117 kgGAC −307 kg
Багажник442 l421 lGAC +21 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо GAC
Дължина4605 mm——
Ширина1876 mm——
Височина1699 mm——
Разстояние между осите2775 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

GAC Aion V

Цена за 100 км5,01
Месечно63
Годишно752

Subaru Solterra

Цена за 100 км4,29
Месечно54
Годишно644

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

GAC Aion V

Subaru Solterra

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Защо GAC Aion V има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Subaru Solterra?

GAC Aion V носи 75,3 kWh и изминава 510 км, докато Subaru Solterra с батерия от 73,1 kWh изминава 511 км. Енергийната консумация решава: 16,7 срещу 14,3 kWh/100 км.

Как се различава задвижването на GAC Aion V и Subaru Solterra?

GAC Aion V има FWD и 204 к.с.. Subaru Solterra има AWD и 343 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само GAC Aion V — неговата батерия от 75,3 kWh тогава работи като източник на енергия. Subaru Solterra с 73,1 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — GAC Aion V или Subaru Solterra?

Subaru Solterra е по-мощен: 343 к.с. срещу 204 к.с. на GAC Aion V. Разликата е 139 к.с..

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.