BMW iX4 vs GAC Aion V
BMW iX4 води 9 към 1
Най-големи разлики: Мощност — BMW iX4 469 к.с., GAC Aion V 204 к.с. · DC зареждане — BMW iX4 400 kW, GAC Aion V 180 kW · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, GAC Aion V 8 s.
BMW iX4
BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.
GAC Aion V
Електрическият SUV от клас D предлага пробег от 510 километра според цикъла WLTP и мощност от 204 конски сили.
Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу GAC Aion V
BMW iX450 xDrive
GAC Aion V77 kWh
BMW iX4 или GAC Aion V — кой печели къде
BMW iX4 води 9 към 1
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX4 +318 km
- Батерия kWhBMW iX4 +33,4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1 kWh/100 km
- Мощност к.с.BMW iX4 +265 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −3,1 s
- Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
- DC зареждане kWBMW iX4 +220 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minBMW iX4 −3 min
- Тегло ↓ kgGAC Aion V −495 kg
- Багажник lBMW iX4 +48 l
Технически данни: BMW iX4 срещу GAC Aion V
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX450 xDrive | GAC Aion V77 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 828 km | 510 km | BMW +318 km |
| Батерия | 108,7 kWh | 75,3 kWh | BMW +33,4 kWh |
| Разход ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | BMW −1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 180 kW | BMW +220 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 21 min | 24 min | BMW −3 min |
| Пробег за минута зареждане | 27,6 km/min | 14,9 km/min | BMW +12,7 km/min |
| Напрежение | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 469 к.с. | 204 к.с. | BMW +265 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,9 s | 8 s | BMW −3,1 s |
| Максимална скорост | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Задвижване | AWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2305 kg | 1810 kg | GAC −495 kg |
| Багажник | 490 l | 442 l | BMW +48 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4782 mm | 4605 mm | BMW +177 mm |
| Ширина | 1895 mm | 1876 mm | BMW +19 mm |
| Височина | 1595 mm | 1699 mm | GAC +104 mm |
| Разстояние между осите | 2897 mm | 2775 mm | BMW +122 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX4
GAC Aion V
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
GAC Aion V
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или GAC Aion V?
BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 510 км на GAC Aion V. Това е разлика от 318 км.
Как се различава задвижването на BMW iX4 и GAC Aion V?
BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. GAC Aion V има FWD и 204 к.с..
Кой е по-мощен — BMW iX4 или GAC Aion V?
BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 204 к.с. на GAC Aion V. Разликата е 265 к.с..
Кой се зарежда по-бързо?
BMW iX4 приема до 400 kW DC, GAC Aion V до 180 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 24 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





