Ford Mustang Mach-E vs Genesis GV60
Ford Mustang Mach-E води 5 към 3
Най-големи разлики: DC зареждане — Ford Mustang Mach-E 150 kW, Genesis GV60 240 kW · 0–100 км/ч — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Genesis GV60 7,8 s · Мощност — Ford Mustang Mach-E 276 к.с., Genesis GV60 229 к.с..
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E е SUV от клас D, в моделната година 2026 в четири варианта: пробег по WLTP от 470 до 615 км, мощност от 268 до 487 к.с.
Genesis GV60
Genesis GV60 е кросоувър от клас D, предлагащ задвижване на едно или две оси и мощност от 229 до 490 конски сили.
Профил спрямо пазара: Ford Mustang Mach-E срещу Genesis GV60
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026
Genesis GV60Premium RWD
Ford Mustang Mach-E или Genesis GV60 — кой печели къде
Ford Mustang Mach-E води 5 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmFord Mustang Mach-E +54 km
- Батерия kWhFord Mustang Mach-E +4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −2,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Ford Mustang Mach-E +47 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sFord Mustang Mach-E −1,7 s
- Максимална скорост km/hGenesis GV60 +5 km/h
- DC зареждане kWGenesis GV60 +90 kW
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgGenesis GV60 −36 kg
- Багажник lНяма данни
Технически данни: Ford Mustang Mach-E срещу Genesis GV60
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026 | Genesis GV60Premium RWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 615 km | 561 km | Ford +54 km |
| Батерия | 88 kWh | 84 kWh | Ford +4 kWh |
| Разход ↓ | 14,3 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | Ford −2,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 240 kW | Genesis +90 kW |
| AC зареждане | — | 11 kW | — |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 21,8 km/min | — |
| Напрежение | — | 800 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 276 к.с. | 229 к.с. | Ford +47 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,1 s | 7,8 s | Ford −1,7 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 185 km/h | Genesis +5 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2086 kg | 2050 kg | Genesis −36 kg |
| Багажник | — | 432 l | — |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Genesis |
| Дължина | — | 4515 mm | — |
| Ширина | — | 1890 mm | — |
| Височина | — | 1580 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2900 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Ford Mustang Mach-E
Genesis GV60
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Ford Mustang Mach-E
Genesis GV60
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Ford Mustang Mach-E или Genesis GV60?
Ford Mustang Mach-E стига по-далеч: 615 км WLTP срещу 561 км на Genesis GV60. Това е разлика от 54 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Genesis GV60 — неговата батерия от 84 kWh тогава работи като източник на енергия. Ford Mustang Mach-E с 88 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Ford Mustang Mach-E приема до 150 kW DC, Genesis GV60 до 240 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Ford Mustang Mach-E консумира по-малко електричество: 14,3 kWh/100 км срещу 16,7 kWh/100 км в Genesis GV60. През 15000 км на година това е разлика от 360 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



