BMW iX4 vs Genesis GV60

BMW iX4 води 8 към 2

Най-големи разлики: Мощност — BMW iX4 469 к.с., Genesis GV60 229 к.с. · DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Genesis GV60 240 kW · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, Genesis GV60 7,8 s.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Genesis GV60

Genesis GV60 е кросоувър от клас D, предлагащ задвижване на едно или две оси и мощност от 229 до 490 конски сили.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Genesis GV60

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Genesis GV60 — кой печели къде

BMW iX4 води 8 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +267 km
    BMW iX4
    828
    Genesis GV60
    561
  • Батерия kWhBMW iX4 +24,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Genesis GV60
    84
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Genesis GV60
    16,7
  • Мощност к.с.BMW iX4 +240 к.с.
    BMW iX4
    469
    Genesis GV60
    229
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −2,9 s
    BMW iX4
    4,9
    Genesis GV60
    7,8
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +25 km/h
    BMW iX4
    210
    Genesis GV60
    185
  • DC зареждане kWBMW iX4 +160 kW
    BMW iX4
    400
    Genesis GV60
    240
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Genesis GV60
    11
  • Зареждане ↓ minGenesis GV60 −3 min
    BMW iX4
    21
    Genesis GV60
    18
  • Тегло ↓ kgGenesis GV60 −255 kg
    BMW iX4
    2305
    Genesis GV60
    2050
  • Багажник lBMW iX4 +58 l
    BMW iX4
    490
    Genesis GV60
    432

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Genesis GV60

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Genesis GV60
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Genesis GV60
Premium RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km561 kmBMW +267 km
Батерия108,7 kWh84 kWhBMW +24,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km16,7 kWh/100 kmBMW −1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW240 kWBMW +160 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min18 minGenesis −3 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min21,8 km/minBMW +5,8 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.229 к.с.BMW +240 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s7,8 sBMW −2,9 s
Максимална скорост210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2050 kgGenesis −255 kg
Багажник490 l432 lBMW +58 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4515 mmBMW +267 mm
Ширина1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Височина1595 mm1580 mmBMW +15 mm
Разстояние между осите2897 mm2900 mmGenesis +3 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Genesis GV60

Цена за 100 км5,01
Месечно63
Годишно752

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Genesis GV60

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Genesis GV60?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 561 км на Genesis GV60. Това е разлика от 267 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Genesis GV60?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Genesis GV60 има RWD и 229 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Genesis GV60?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 229 к.с. на Genesis GV60. Разликата е 240 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BMW iX4 побира повече: 490 л срещу 432 л в Genesis GV60. Разликата е 58 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.