Ford Explorer vs Kia EV6

Ford Explorer води 4 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — Ford Explorer 183 kW, Kia EV6 258 kW · Мощност — Ford Explorer 286 к.с., Kia EV6 229 к.с. · Разход — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Kia EV6 15,9 kWh/100 km.

Ford Explorer

Ford Explorer е SUV от сегмент D, в моделната година 2027 в три варианта: пробег по WLTP от 444 до 602 km, мощност от 190 до 340 к.с.

Kia EV6

Kia EV6 е електрически кросоувър от клас D, който предлага три варианта на задвижване и батерии с различна мощност и пробег.

Профил спрямо пазара: Ford Explorer срещу Kia EV6

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Ford Explorer или Kia EV6 — кой печели къде

Ford Explorer води 4 към 3

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmFord Explorer +20 km
    Ford Explorer
    602
    Kia EV6
    582
  • Батерия kWhKia EV6 +5 kWh
    Ford Explorer
    79
    Kia EV6
    84
  • Разход ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,8 kWh/100 km
    Ford Explorer
    13,1
    Kia EV6
    15,9
  • Мощност к.с.Ford Explorer +57 к.с.
    Ford Explorer
    286
    Kia EV6
    229
  • 0–100 км/ч ↓ sFord Explorer −1,3 s
    Ford Explorer
    6,4
    Kia EV6
    7,7
  • Максимална скорост km/hKia EV6 +5 km/h
    Ford Explorer
    180
    Kia EV6
    185
  • DC зареждане kWKia EV6 +75 kW
    Ford Explorer
    183
    Kia EV6
    258
  • AC зареждане kWНяма данни
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    18
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    1975
  • Багажник lНяма данни
    Ford Explorer
    —
    Kia EV6
    490

Добавете трета кола

Технически данни: Ford Explorer срещу Kia EV6

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Ford Explorer срещу Kia EV6
Основни параметри Ford Explorer
Extended Range RWD · моделна година 2027
Kia EV6
84 kWh RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег602 km582 kmFord +20 km
Батерия79 kWh84 kWhKia +5 kWh
Разход ↓13,1 kWh/100 km15,9 kWh/100 kmFord −2,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане183 kW258 kWKia +75 kW
AC зареждане—11 kW—
Зареждане 10–80% ↓—18 min—
Пробег за минута зареждане—22,6 km/min—
Напрежение—800 V—
Динамика и задвижване
Мощност286 к.с.229 к.с.Ford +57 к.с.
0–100 км/ч ↓6,4 s7,7 sFord −1,3 s
Максимална скорост180 km/h185 km/hKia +5 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓—1975 kg—
Багажник—490 l—
V2L (външно захранване)НеДасамо Kia
Дължина—4695 mm—
Ширина—1890 mm—
Височина—1550 mm—
Разстояние между осите—2900 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Ford Explorer

Цена за 100 км3,93
Месечно49
Годишно589

Kia EV6

Цена за 100 км4,77
Месечно60
Годишно716

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Ford Explorer

Kia EV6

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Ford Explorer или Kia EV6?

Ford Explorer стига по-далеч: 602 км WLTP срещу 582 км на Kia EV6. Това е разлика от 20 км.

Защо Kia EV6 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Ford Explorer?

Kia EV6 носи 84 kWh и изминава 582 км, докато Ford Explorer с батерия от 79 kWh изминава 602 км. Енергийната консумация решава: 15,9 срещу 13,1 kWh/100 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Kia EV6 — неговата батерия от 84 kWh тогава работи като източник на енергия. Ford Explorer с 79 kWh не предлага тази функция.

Кой се зарежда по-бързо?

Ford Explorer приема до 183 kW DC, Kia EV6 до 258 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.