Ford Explorer vs Polestar 4
Polestar 4 води 4 към 3
Най-големи разлики: Разход — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Polestar 4 17,8 kWh/100 km · Батерия — Ford Explorer 79 kWh, Polestar 4 94 kWh · Максимална скорост — Ford Explorer 180 km/h, Polestar 4 200 km/h.
Ford Explorer
Ford Explorer е SUV от сегмент D, в моделната година 2027 в три варианта: пробег по WLTP от 444 до 602 km, мощност от 190 до 340 к.с.
Polestar 4
Polestar 4 е SUV от клас D, който предлага висока мощност във версията с два електрически мотора и голям пробег при конфигурацията с един електромотор.
Профил спрямо пазара: Ford Explorer срещу Polestar 4
Ford ExplorerExtended Range RWD · моделна година 2027
Polestar 4Rear Motor
Ford Explorer или Polestar 4 — кой печели къде
Polestar 4 води 4 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPolestar 4 +18 km
- Батерия kWhPolestar 4 +15 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmFord Explorer −4,7 kWh/100 km
- Мощност к.с.Ford Explorer +14 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sFord Explorer −0,7 s
- Максимална скорост km/hPolestar 4 +20 km/h
- DC зареждане kWPolestar 4 +17 kW
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lНяма данни
Технически данни: Ford Explorer срещу Polestar 4
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Ford ExplorerExtended Range RWD · моделна година 2027 | Polestar 4Rear Motor | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 602 km | 620 km | Polestar +18 km |
| Батерия | 79 kWh | 94 kWh | Polestar +15 kWh |
| Разход ↓ | 13,1 kWh/100 km | 17,8 kWh/100 km | Ford −4,7 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 183 kW | 200 kW | Polestar +17 kW |
| AC зареждане | — | 11 kW | — |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 14,5 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 272 к.с. | Ford +14 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,4 s | 7,1 s | Ford −0,7 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 200 km/h | Polestar +20 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 2230 kg | — |
| Багажник | — | 526 l | — |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Polestar |
| Дължина | — | 4839 mm | — |
| Ширина | — | 2008 mm | — |
| Височина | — | 1544 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2999 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Ford Explorer
Polestar 4
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Ford Explorer
Polestar 4
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Ford Explorer или Polestar 4?
Polestar 4 стига по-далеч: 620 км WLTP срещу 602 км на Ford Explorer. Това е разлика от 18 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Polestar 4 — неговата батерия от 94 kWh тогава работи като източник на енергия. Ford Explorer с 79 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Ford Explorer приема до 183 kW DC, Polestar 4 до 200 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Ford Explorer консумира по-малко електричество: 13,1 kWh/100 км срещу 17,8 kWh/100 км в Polestar 4. През 15000 км на година това е разлика от 705 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



