Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Равенство: 3 към 3
Най-големи разлики: DC зареждане — Ford Explorer 183 kW, Ford Mustang Mach-E 150 kW · Батерия — Ford Explorer 79 kWh, Ford Mustang Mach-E 88 kWh · Разход — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km.
Ford Explorer
Ford Explorer е SUV от сегмент D, в моделната година 2027 в три варианта: пробег по WLTP от 444 до 602 km, мощност от 190 до 340 к.с.
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E е SUV от клас D, в моделната година 2026 в четири варианта: пробег по WLTP от 470 до 615 км, мощност от 268 до 487 к.с.
Профил спрямо пазара: Ford Explorer срещу Ford Mustang Mach-E
Ford ExplorerExtended Range RWD · моделна година 2027
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026
Ford Explorer или Ford Mustang Mach-E — кой печели къде
Равенство: 3 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmFord Mustang Mach-E +13 km
- Батерия kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmFord Explorer −1,2 kWh/100 km
- Мощност к.с.Ford Explorer +10 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sFord Mustang Mach-E −0,3 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWFord Explorer +33 kW
- AC зареждане kWНяма данни
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lНяма данни
Технически данни: Ford Explorer срещу Ford Mustang Mach-E
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Ford ExplorerExtended Range RWD · моделна година 2027 | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · моделна година 2026 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 602 km | 615 km | Ford +13 km |
| Батерия | 79 kWh | 88 kWh | Ford +9 kWh |
| Разход ↓ | 13,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,2 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 183 kW | 150 kW | Ford +33 kW |
| AC зареждане | — | — | — |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | — | — |
| Пробег за минута зареждане | — | — | — |
| Напрежение | — | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 276 к.с. | Ford +10 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,4 s | 6,1 s | Ford −0,3 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 2086 kg | — |
| Багажник | — | — | — |
| Дължина | — | — | — |
| Ширина | — | — | — |
| Височина | — | — | — |
| Разстояние между осите | — | — | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Ford Explorer или Ford Mustang Mach-E?
Ford Mustang Mach-E стига по-далеч: 615 км WLTP срещу 602 км на Ford Explorer. Това е разлика от 13 км.
Кой се зарежда по-бързо?
Ford Explorer приема до 183 kW DC, Ford Mustang Mach-E до 150 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Ford Explorer консумира по-малко електричество: 13,1 kWh/100 км срещу 14,3 kWh/100 км в Ford Mustang Mach-E. През 15000 км на година това е разлика от 180 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





