Cupra Born vs Kia EV4

Cupra Born води 7 към 2

Най-големи разлики: Мощност — Cupra Born 326 к.с., Kia EV4 204 к.с. · DC зареждане — Cupra Born 183 kW, Kia EV4 128 kW · 0–100 км/ч — Cupra Born 5,6 s, Kia EV4 7,7 s.

Cupra Born

Cupra Born е хечбек от сегмент C, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 484 до 630 km, мощност от 190 до 326 к.с.

Kia EV4

Kia EV4 е електрически хечбек от клас C, който предлага четири варианта на задвижване с различен пробег и характеристики.

Профил спрямо пазара: Cupra Born срещу Kia EV4

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Cupra Born или Kia EV4 — кой печели къде

Cupra Born води 7 към 2

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmCupra Born +5 km
    Cupra Born
    630
    Kia EV4
    625
  • Батерия kWhKia EV4 +2,4 kWh
    Cupra Born
    79
    Kia EV4
    81,4
  • Разход ↓ kWh/100 kmCupra Born −2,1 kWh/100 km
    Cupra Born
    12,5
    Kia EV4
    14,6
  • Мощност к.с.Cupra Born +122 к.с.
    Cupra Born
    326
    Kia EV4
    204
  • 0–100 км/ч ↓ sCupra Born −2,1 s
    Cupra Born
    5,6
    Kia EV4
    7,7
  • Максимална скорост km/hCupra Born +30 km/h
    Cupra Born
    200
    Kia EV4
    170
  • DC зареждане kWCupra Born +55 kW
    Cupra Born
    183
    Kia EV4
    128
  • AC зареждане kWБез разлика
    Cupra Born
    11
    Kia EV4
    11
  • Зареждане ↓ minCupra Born −2 min
    Cupra Born
    29
    Kia EV4
    31
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Cupra Born
    —
    Kia EV4
    1821
  • Багажник lKia EV4 +50 l
    Cupra Born
    385
    Kia EV4
    435

Добавете трета кола

Технически данни: Cupra Born срещу Kia EV4

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Cupra Born срещу Kia EV4
Основни параметри Cupra Born
VZ 79 kWh · моделна година 2026
Kia EV4
81.4 kWh FWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег630 km625 kmCupra +5 km
Батерия79 kWh81,4 kWhKia +2,4 kWh
Разход ↓12,5 kWh/100 km14,6 kWh/100 kmCupra −2,1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане183 kW128 kWCupra +55 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓29 min31 minCupra −2 min
Пробег за минута зареждане15,2 km/min14,1 km/minCupra +1,1 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност326 к.с.204 к.с.Cupra +122 к.с.
0–100 км/ч ↓5,6 s7,7 sCupra −2,1 s
Максимална скорост200 km/h170 km/hCupra +30 km/h
ЗадвижванеRWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓—1821 kg—
Багажник385 l435 lKia +50 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Kia
Дължина—4430 mm—
Ширина—1860 mm—
Височина—1485 mm—
Разстояние между осите—2820 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Cupra Born

Цена за 100 км3,75
Месечно47
Годишно563

Kia EV4

Цена за 100 км4,38
Месечно55
Годишно657

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Cupra Born

Kia EV4

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Защо Kia EV4 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Cupra Born?

Kia EV4 носи 81,4 kWh и изминава 625 км, докато Cupra Born с батерия от 79 kWh изминава 630 км. Енергийната консумация решава: 14,6 срещу 12,5 kWh/100 км.

Как се различава задвижването на Cupra Born и Kia EV4?

Cupra Born има RWD и 326 к.с.. Kia EV4 има FWD и 204 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Kia EV4 — неговата батерия от 81,4 kWh тогава работи като източник на енергия. Cupra Born с 79 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Cupra Born или Kia EV4?

Cupra Born е по-мощен: 326 к.с. срещу 204 к.с. на Kia EV4. Разликата е 122 к.с..

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.