Cupra Born vs MG 4
Cupra Born води 8 към 1
Най-големи разлики: Зареждане 10–80% — Cupra Born 29 min, MG 4 40 min · Мощност — Cupra Born 326 к.с., MG 4 245 к.с. · Разход — Cupra Born 12,5 kWh/100 km, MG 4 16,1 kWh/100 km.
Cupra Born
Cupra Born е хечбек от сегмент C, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 484 до 630 km, мощност от 190 до 326 к.с.
MG 4
MG 4 е електрически хечбек от C-сегмент, предлагащ три различни конфигурации на задвижването, от високопроизводителния модел AWD до варианти с по-голям пробег.
Профил спрямо пазара: Cupra Born срещу MG 4
Cupra BornVZ 79 kWh · моделна година 2026
MG 477 kWh Premium
Cupra Born или MG 4 — кой печели къде
Cupra Born води 8 към 1
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmCupra Born +85 km
- Батерия kWhCupra Born +4,6 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmCupra Born −3,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Cupra Born +81 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sCupra Born −0,6 s
- Максимална скорост km/hCupra Born +20 km/h
- DC зареждане kWCupra Born +39 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minCupra Born −11 min
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lMG 4 +3 l
Технически данни: Cupra Born срещу MG 4
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Cupra BornVZ 79 kWh · моделна година 2026 | MG 477 kWh Premium | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 630 km | 545 km | Cupra +85 km |
| Батерия | 79 kWh | 74,4 kWh | Cupra +4,6 kWh |
| Разход ↓ | 12,5 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km | Cupra −3,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 183 kW | 144 kW | Cupra +39 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 29 min | 40 min | Cupra −11 min |
| Пробег за минута зареждане | 15,2 km/min | 9,5 km/min | Cupra +5,7 km/min |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 326 к.с. | 245 к.с. | Cupra +81 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 5,6 s | 6,2 s | Cupra −0,6 s |
| Максимална скорост | 200 km/h | 180 km/h | Cupra +20 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1755 kg | — |
| Багажник | 385 l | 388 l | MG +3 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само MG |
| Дължина | — | 4287 mm | — |
| Ширина | — | 1836 mm | — |
| Височина | — | 1516 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2705 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Cupra Born
MG 4
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Cupra Born или MG 4?
Cupra Born стига по-далеч: 630 км WLTP срещу 545 км на MG 4. Това е разлика от 85 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само MG 4 — неговата батерия от 74,4 kWh тогава работи като източник на енергия. Cupra Born с 79 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Cupra Born приема до 183 kW DC, MG 4 до 144 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 29 и 40 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Cupra Born консумира по-малко електричество: 12,5 kWh/100 км срещу 16,1 kWh/100 км в MG 4. През 15000 км на година това е разлика от 540 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



