Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Changan Deepal S05 води 5 към 3
Най-големи разлики: Багажник — Changan Deepal S05 492 l, Volvo EC40 404 l · Зареждане 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Volvo EC40 28 min · WLTP пробег — Changan Deepal S05 488 km, Volvo EC40 583 km.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: RWD Max с пробег по WLTP 488 km и AWD Max с мощност 435 к.с.
Volvo EC40
Volvo EC40 (до 2024 г. C40) е електрически кросоувър от клас C със задвижване на един или два моста и пробег по WLTP до 583 км.
Профил спрямо пазара: Changan Deepal S05 срещу Volvo EC40
- Changan Deepal S05RWD Max
Volvo EC40Single Motor Extended Range
Changan Deepal S05 или Volvo EC40 — кой печели къде
Changan Deepal S05 води 5 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmVolvo EC40 +95 km
- Батерия kWhVolvo EC40 +13,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
- Мощност к.с.Changan Deepal S05 +20 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sVolvo EC40 −0,2 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minChangan Deepal S05 −5 min
- Тегло ↓ kgChangan Deepal S05 −80 kg
- Багажник lChangan Deepal S05 +88 l
Технически данни: Changan Deepal S05 срещу Volvo EC40
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Changan Deepal S05 RWD Max | Volvo EC40Single Motor Extended Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 488 km | 583 km | Volvo +95 km |
| Батерия | 68,8 kWh | 82 kWh | Volvo +13,2 kWh |
| Разход ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Changan −0,3 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 200 kW | 200 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 23 min | 28 min | Changan −5 min |
| Пробег за минута зареждане | 14,9 km/min | 14,6 km/min | Changan +0,3 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 272 к.с. | 252 к.с. | Changan +20 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,5 s | 7,3 s | Volvo −0,2 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1940 kg | 2020 kg | Changan −80 kg |
| Багажник | 492 l | 404 l | Changan +88 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Changan |
| Дължина | 4598 mm | 4440 mm | Changan +158 mm |
| Ширина | 1900 mm | 1873 mm | Changan +27 mm |
| Височина | 1600 mm | 1591 mm | Changan +9 mm |
| Разстояние между осите | 2880 mm | 2702 mm | Changan +178 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Changan Deepal S05 или Volvo EC40?
Volvo EC40 стига по-далеч: 583 км WLTP срещу 488 км на Changan Deepal S05. Това е разлика от 95 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Changan Deepal S05 — неговата батерия от 68,8 kWh тогава работи като източник на енергия. Volvo EC40 с 82 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Changan Deepal S05 побира повече: 492 л срещу 404 л в Volvo EC40. Разликата е 88 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Changan Deepal S05 приема до 200 kW DC, Volvo EC40 до 200 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 23 и 28 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





