BMW iX4 vs Ford Capri

BMW iX4 води 7 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Ford Capri 183 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Ford Capri 286 к.с. · Зареждане 10–80% — BMW iX4 21 min, Ford Capri 29 min.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Ford Capri

Ford Capri е SUV от клас D, предлагащ три варианта за задвижване – само на задните колела или на четирите колела – и с пробег до 627 километра.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Ford Capri

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Ford Capri — кой печели къде

BMW iX4 води 7 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +201 km
    BMW iX4
    828
    Ford Capri
    627
  • Батерия kWhBMW iX4 +29,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Ford Capri
    79
  • Разход ↓ kWh/100 kmFord Capri −1,9 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Ford Capri
    13,8
  • Мощност к.с.BMW iX4 +183 к.с.
    BMW iX4
    469
    Ford Capri
    286
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −1,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Ford Capri
    6,4
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Ford Capri
    180
  • DC зареждане kWBMW iX4 +217 kW
    BMW iX4
    400
    Ford Capri
    183
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Ford Capri
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −8 min
    BMW iX4
    21
    Ford Capri
    29
  • Тегло ↓ kgFord Capri −282 kg
    BMW iX4
    2305
    Ford Capri
    2023
  • Багажник lFord Capri +82 l
    BMW iX4
    490
    Ford Capri
    572

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Ford Capri

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Ford Capri
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Ford Capri
Extended Range RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km627 kmBMW +201 km
Батерия108,7 kWh79 kWhBMW +29,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km13,8 kWh/100 kmFord −1,9 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW183 kWBMW +217 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min29 minBMW −8 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min15,1 km/minBMW +12,5 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.286 к.с.BMW +183 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s6,4 sBMW −1,5 s
Максимална скорост210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2023 kgFord −282 kg
Багажник490 l572 lFord +82 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4634 mmBMW +148 mm
Ширина1895 mm1872 mmBMW +23 mm
Височина1595 mm1627 mmFord +32 mm
Разстояние между осите2897 mm2767 mmBMW +130 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Ford Capri

Цена за 100 км4,14
Месечно52
Годишно621

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Ford Capri

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Ford Capri?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 627 км на Ford Capri. Това е разлика от 201 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Ford Capri?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Ford Capri има RWD и 286 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Ford Capri?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 286 к.с. на Ford Capri. Разликата е 183 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Ford Capri побира повече: 572 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 82 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.