BMW iX1 vs SERES 3
BMW iX1 води 7 към 0
Най-големи разлики: WLTP пробег — BMW iX1 516 km, SERES 3 300 km · Багажник — BMW iX1 490 l, SERES 3 318 l · Разход — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, SERES 3 17,6 kWh/100 km.
BMW iX1
BMW iX1 е SUV от сегмент C в два варианта: eDrive20 с пробег по WLTP 516 km и xDrive30 с мощност 306 к.с.
SERES 3
Електрическият SUV от клас C е оборудван с предно задвижване и батерия с капацитет 54 kWh.
Профил спрямо пазара: BMW iX1 срещу SERES 3
BMW iX1 или SERES 3 — кой печели къде
BMW iX1 води 7 към 0
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX1 +216 km
- Батерия kWhBMW iX1 +11,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −5 kWh/100 km
- Мощност к.с.BMW iX1 +44 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBMW iX1 −0,3 s
- Максимална скорост km/hBMW iX1 +15 km/h
- DC зареждане kWНяма данни
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lBMW iX1 +172 l
Технически данни: BMW iX1 срещу SERES 3
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX1eDrive20 · моделна година 2026 | SERES 3Standard | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 516 km | 300 km | BMW +216 km |
| Батерия | 65,2 kWh | 54 kWh | BMW +11,2 kWh |
| Разход ↓ | 12,6 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | BMW −5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 130 kW | — | — |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 29 min | — | — |
| Пробег за минута зареждане | 12,5 km/min | — | — |
| Напрежение | — | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 204 к.с. | 160 к.с. | BMW +44 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,6 s | 8,9 s | BMW −0,3 s |
| Максимална скорост | 170 km/h | 155 km/h | BMW +15 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1765 kg | — |
| Багажник | 490 l | 318 l | BMW +172 l |
| Дължина | — | 4415 mm | — |
| Ширина | — | 1850 mm | — |
| Височина | — | 1650 mm | — |
| Разстояние между осите | — | — | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX1
SERES 3
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX1 или SERES 3?
BMW iX1 стига по-далеч: 516 км WLTP срещу 300 км на SERES 3. Това е разлика от 216 км.
Кой има по-голям багажник?
BMW iX1 побира повече: 490 л срещу 318 л в SERES 3. Разликата е 172 л.
Кой е по-евтин за експлоатация?
BMW iX1 консумира по-малко електричество: 12,6 kWh/100 км срещу 17,6 kWh/100 км в SERES 3. През 15000 км на година това е разлика от 750 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.







