Audi Q4 Sportback e-tron vs MG S5 EV
Audi Q4 Sportback e-tron води 6 към 2
Най-големи разлики: Мощност — Audi Q4 Sportback e-tron 286 к.с., MG S5 EV 231 к.с. · Батерия — Audi Q4 Sportback e-tron 77 kWh, MG S5 EV 64 kWh · WLTP пробег — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, MG S5 EV 480 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron е SUV coupe от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 451 до 576 km, мощност от 204 до 340 к.с.
MG S5 EV
MG S5 EV е електрически SUV от клас C, предлагащ два варианта за задвижване с задно задвижване (RWD), отличаващи се по капацитета на батерията и мощността на двигателя.
Профил спрямо пазара: Audi Q4 Sportback e-tron срещу MG S5 EV
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
MG S5 EVLong Range
Audi Q4 Sportback e-tron или MG S5 EV — кой печели къде
Audi Q4 Sportback e-tron води 6 към 2
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmAudi Q4 Sportback e-tron +96 km
- Батерия kWhAudi Q4 Sportback e-tron +13 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −2,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Audi Q4 Sportback e-tron +55 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sMG S5 EV −0,3 s
- Максимална скорост km/hMG S5 EV +10 km/h
- DC зареждане kWAudi Q4 Sportback e-tron +26 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lAudi Q4 Sportback e-tron +74 l
Технически данни: Audi Q4 Sportback e-tron срещу MG S5 EV
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | MG S5 EVLong Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 480 km | Audi +96 km |
| Батерия | 77 kWh | 64 kWh | Audi +13 kWh |
| Разход ↓ | 13,4 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Audi −2,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 139 kW | Audi +26 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 28 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 12 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 231 к.с. | Audi +55 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,6 s | 6,3 s | MG −0,3 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 190 km/h | MG +10 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1680 kg | — |
| Багажник | 527 l | 453 l | Audi +74 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само MG |
| Дължина | — | 4476 mm | — |
| Ширина | — | 1849 mm | — |
| Височина | — | 1621 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2730 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Audi Q4 Sportback e-tron
MG S5 EV
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Audi Q4 Sportback e-tron
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Audi Q4 Sportback e-tron или MG S5 EV?
Audi Q4 Sportback e-tron стига по-далеч: 576 км WLTP срещу 480 км на MG S5 EV. Това е разлика от 96 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само MG S5 EV — неговата батерия от 64 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 Sportback e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Audi Q4 Sportback e-tron побира повече: 527 л срещу 453 л в MG S5 EV. Разликата е 74 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Audi Q4 Sportback e-tron приема до 165 kW DC, MG S5 EV до 139 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




