Audi Q4 e-tron vs Xpeng L03

Audi Q4 e-tron води 5 към 1

Най-големи разлики: DC зареждане — Audi Q4 e-tron 165 kW, Xpeng L03 236 kW · Багажник — Audi Q4 e-tron 515 l, Xpeng L03 367 l · Разход — Audi Q4 e-tron 13,7 kWh/100 km, Xpeng L03 16 kWh/100 km.

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron е SUV от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 440 до 563 km, мощност от 204 до 340 к.с.

Xpeng L03

Xpeng L03 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 440 до 520 km, мощност от 222 до 431 к.с.

Профил спрямо пазара: Audi Q4 e-tron срещу Xpeng L03

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Audi Q4 e-tron или Xpeng L03 — кой печели къде

Audi Q4 e-tron води 5 към 1

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmAudi Q4 e-tron +43 km
    Audi Q4 e-tron
    563
    Xpeng L03
    520
  • Батерия kWhAudi Q4 e-tron +5,8 kWh
    Audi Q4 e-tron
    77
    Xpeng L03
    71,2
  • Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 e-tron −2,3 kWh/100 km
    Audi Q4 e-tron
    13,7
    Xpeng L03
    16
  • Мощност к.с.Audi Q4 e-tron +37 к.с.
    Audi Q4 e-tron
    286
    Xpeng L03
    249
  • 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
    Audi Q4 e-tron
    6,6
    Xpeng L03
    6,6
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Audi Q4 e-tron
    180
    Xpeng L03
    180
  • DC зареждане kWXpeng L03 +71 kW
    Audi Q4 e-tron
    165
    Xpeng L03
    236
  • AC зареждане kWБез разлика
    Audi Q4 e-tron
    11
    Xpeng L03
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    Audi Q4 e-tron
    —
    Xpeng L03
    20
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Audi Q4 e-tron
    —
    Xpeng L03
    1940
  • Багажник lAudi Q4 e-tron +148 l
    Audi Q4 e-tron
    515
    Xpeng L03
    367

Добавете трета кола

Технически данни: Audi Q4 e-tron срещу Xpeng L03

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Audi Q4 e-tron срещу Xpeng L03
Основни параметри Audi Q4 e-tron
e-tron performance
Xpeng L03
Long Range RWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег563 km520 kmAudi +43 km
Батерия77 kWh71,2 kWhAudi +5,8 kWh
Разход ↓13,7 kWh/100 km16 kWh/100 kmAudi −2,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане165 kW236 kWXpeng +71 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓—20 min—
Пробег за минута зареждане—18,2 km/min—
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност286 к.с.249 к.с.Audi +37 к.с.
0–100 км/ч ↓6,6 s6,6 sБез разлика
Максимална скорост180 km/h180 km/hБез разлика
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓—1940 kg—
Багажник515 l367 lAudi +148 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Xpeng
Дължина—4650 mm—
Ширина—1920 mm—
Височина—1600 mm—
Разстояние между осите—2850 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Audi Q4 e-tron

Цена за 100 км4,11
Месечно51
Годишно616

Xpeng L03

Цена за 100 км4,8
Месечно60
Годишно720

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Audi Q4 e-tron

Xpeng L03

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Audi Q4 e-tron или Xpeng L03?

Audi Q4 e-tron стига по-далеч: 563 км WLTP срещу 520 км на Xpeng L03. Това е разлика от 43 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Xpeng L03 — неговата батерия от 71,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.

Кой има по-голям багажник?

Audi Q4 e-tron побира повече: 515 л срещу 367 л в Xpeng L03. Разликата е 148 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Audi Q4 e-tron приема до 165 kW DC, Xpeng L03 до 236 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.