Alpine A290 vs GWM Ora 03
Alpine A290 води 7 към 2
Най-големи разлики: Зареждане 15–80% — Alpine A290 30 min, GWM Ora 03 48 min · DC зареждане — Alpine A290 100 kW, GWM Ora 03 67 kW · Багажник — Alpine A290 326 l, GWM Ora 03 228 l.
Alpine A290
Alpine A290 е електрически хечбек от сегмент B, който предлага два варианта на задвижване с мощност от 180 к.с. до 220 к.с.
GWM Ora 03
GWM Ora 03 е електрически хечбек от клас B, който предлага два варианта на капацитета на батерията, като същевременно запазва еднаква мощност на задвижващия механизъм.
Профил спрямо пазара: Alpine A290 срещу GWM Ora 03
Alpine A290GT
GWM Ora 0363 kWh
Alpine A290 или GWM Ora 03 — кой печели къде
Alpine A290 води 7 към 2
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmGWM Ora 03 +40 km
- Батерия kWhGWM Ora 03 +11 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −0,7 kWh/100 km
- Мощност к.с.Alpine A290 +9 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAlpine A290 −0,8 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWAlpine A290 +33 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minAlpine A290 −18 min
- Тегло ↓ kgAlpine A290 −97 kg
- Багажник lAlpine A290 +98 l
Технически данни: Alpine A290 срещу GWM Ora 03
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Alpine A290GT | GWM Ora 0363 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 380 km | 420 km | GWM Ora +40 km |
| Батерия | 52 kWh | 63 kWh | GWM Ora +11 kWh |
| Разход ↓ | 15,8 kWh/100 km | 16,5 kWh/100 km | Alpine −0,7 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 100 kW | 67 kW | Alpine +33 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 15–80% ↓ | 30 min | 48 min | Alpine −18 min |
| Пробег за минута зареждане | 8,2 km/min | 5,7 km/min | Alpine +2,5 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 180 к.с. | 171 к.с. | Alpine +9 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,4 s | 8,2 s | Alpine −0,8 s |
| Максимална скорост | 160 km/h | 160 km/h | Без разлика |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1483 kg | 1580 kg | Alpine −97 kg |
| Багажник | 326 l | 228 l | Alpine +98 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 3997 mm | 4235 mm | GWM Ora +238 mm |
| Ширина | 1823 mm | 1825 mm | GWM Ora +2 mm |
| Височина | 1512 mm | 1603 mm | GWM Ora +91 mm |
| Разстояние между осите | 2534 mm | 2650 mm | GWM Ora +116 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Alpine A290
GWM Ora 03
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Alpine A290
GWM Ora 03
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Alpine A290 или GWM Ora 03?
GWM Ora 03 стига по-далеч: 420 км WLTP срещу 380 км на Alpine A290. Това е разлика от 40 км.
Кой има по-голям багажник?
Alpine A290 побира повече: 326 л срещу 228 л в GWM Ora 03. Разликата е 98 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Alpine A290 приема до 100 kW DC, GWM Ora 03 до 67 kW. Зареждането от 15 до 80% отнема съответно 30 и 48 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Alpine A290 консумира по-малко електричество: 15,8 kWh/100 км срещу 16,5 kWh/100 км в GWM Ora 03. През 15000 км на година това е разлика от 105 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




