Alpine A290 vs Peugeot e-208
Alpine A290 води 5 към 3
Най-големи разлики: Мощност — Alpine A290 180 к.с., Peugeot e-208 156 к.с. · WLTP пробег — Alpine A290 380 km, Peugeot e-208 433 km · 0–100 км/ч — Alpine A290 7,4 s, Peugeot e-208 8,2 s.
Alpine A290
Alpine A290 е електрически хечбек от сегмент B, който предлага два варианта на задвижване с мощност от 180 к.с. до 220 к.с.
Peugeot e-208
Peugeot e-208 е хечбек от сегмент B в три варианта: пробег по WLTP от 361 до 433 km, мощност от 136 до 281 к.с.
Профил спрямо пазара: Alpine A290 срещу Peugeot e-208
Alpine A290GT
Peugeot e-208GT 156
Alpine A290 или Peugeot e-208 — кой печели къде
Alpine A290 води 5 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPeugeot e-208 +53 km
- Батерия kWhAlpine A290 +1 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmPeugeot e-208 −0,9 kWh/100 km
- Мощност к.с.Alpine A290 +24 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAlpine A290 −0,8 s
- Максимална скорост km/hAlpine A290 +10 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgPeugeot e-208 −28 kg
- Багажник lAlpine A290 +17 l
Технически данни: Alpine A290 срещу Peugeot e-208
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Alpine A290GT | GT 156 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 380 km | 433 km | Peugeot +53 km |
| Батерия | 52 kWh | 51 kWh | Alpine +1 kWh |
| Разход ↓ | 15,8 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km | Peugeot −0,9 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 100 kW | 100 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 30 min 15–80% | 35 min 0–80% | 5 min |
| Пробег за минута зареждане | 8,2 km/min | 9,9 km/min | Peugeot +1,7 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 180 к.с. | 156 к.с. | Alpine +24 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,4 s | 8,2 s | Alpine −0,8 s |
| Максимална скорост | 160 km/h | 150 km/h | Alpine +10 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1483 kg | 1455 kg | Peugeot −28 kg |
| Багажник | 326 l | 309 l | Alpine +17 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 3997 mm | 4055 mm | Peugeot +58 mm |
| Ширина | 1823 mm | 1745 mm | Alpine +78 mm |
| Височина | 1512 mm | 1430 mm | Alpine +82 mm |
| Разстояние между осите | 2534 mm | 2540 mm | Peugeot +6 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Alpine A290
Peugeot e-208
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Alpine A290
Peugeot e-208
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Alpine A290 или Peugeot e-208?
Peugeot e-208 стига по-далеч: 433 км WLTP срещу 380 км на Alpine A290. Това е разлика от 53 км.
Защо Alpine A290 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Peugeot e-208?
Alpine A290 носи 52 kWh и изминава 380 км, докато Peugeot e-208 с батерия от 51 kWh изминава 433 км. Енергийната консумация решава: 15,8 срещу 14,9 kWh/100 км.
Кой се зарежда по-бързо?
Alpine A290 приема до 100 kW DC, Peugeot e-208 до 100 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Peugeot e-208 консумира по-малко електричество: 14,9 kWh/100 км срещу 15,8 kWh/100 км в Alpine A290. През 15000 км на година това е разлика от 135 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





