Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Alpine A290 води 6 към 2

Най-големи разлики: Мощност — Alpine A290 180 к.с., Citroën ë-C3 113 к.с. · 0–100 км/ч — Alpine A290 7,4 s, Citroën ë-C3 11 s · WLTP пробег — Alpine A290 380 km, Citroën ë-C3 320 km.

Alpine A290

Alpine A290 е електрически хечбек от сегмент B, който предлага два варианта на задвижване с мощност от 180 к.с. до 220 к.с.

Citroën ë-C3

Citroën ë-C3 е електрически хечбек от клас B, предлаган с два варианта на батерията, отличаващи се по пробег и параметри на зареждане.

Профил спрямо пазара: Alpine A290 срещу Citroën ë-C3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Alpine A290 или Citroën ë-C3 — кой печели къде

Alpine A290 води 6 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmAlpine A290 +60 km
    Alpine A290
    380
    Citroën ë-C3
    320
  • Батерия kWhAlpine A290 +8 kWh
    Alpine A290
    52
    Citroën ë-C3
    44
  • Разход ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C3 −0,3 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Citroën ë-C3
    15,5
  • Мощност к.с.Alpine A290 +67 к.с.
    Alpine A290
    180
    Citroën ë-C3
    113
  • 0–100 км/ч ↓ sAlpine A290 −3,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Citroën ë-C3
    11
  • Максимална скорост km/hAlpine A290 +25 km/h
    Alpine A290
    160
    Citroën ë-C3
    135
  • DC зареждане kWБез разлика
    Alpine A290
    100
    Citroën ë-C3
    100
  • AC зареждане kWБез разлика
    Alpine A290
    11
    Citroën ë-C3
    11
  • Тегло ↓ kgCitroën ë-C3 −83 kg
    Alpine A290
    1483
    Citroën ë-C3
    1400
  • Багажник lAlpine A290 +16 l
    Alpine A290
    326
    Citroën ë-C3
    310

Добавете трета кола

Технически данни: Alpine A290 срещу Citroën ë-C3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Alpine A290 срещу Citroën ë-C3
Основни параметри Alpine A290
GT
Citroën ë-C3
Electric 113
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег380 km320 kmAlpine +60 km
Батерия52 kWh44 kWhAlpine +8 kWh
Разход ↓15,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmCitroën −0,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане100 kW100 kWБез разлика
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠30 min 15–80%26 min 20–80%4 min
Пробег за минута зареждане8,2 km/min7,4 km/minAlpine +0,8 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност180 к.с.113 к.с.Alpine +67 к.с.
0–100 км/ч ↓7,4 s11 sAlpine −3,6 s
Максимална скорост160 km/h135 km/hAlpine +25 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1483 kg1400 kgCitroën −83 kg
Багажник326 l310 lAlpine +16 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина3997 mm4015 mmCitroën +18 mm
Ширина1823 mm1755 mmAlpine +68 mm
Височина1512 mm1577 mmCitroën +65 mm
Разстояние между осите2534 mm2540 mmCitroën +6 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Alpine A290

Цена за 100 км4,74
Месечно59
Годишно711

Citroën ë-C3

Цена за 100 км4,65
Месечно58
Годишно697

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Alpine A290

Citroën ë-C3

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Alpine A290 или Citroën ë-C3?

Alpine A290 стига по-далеч: 380 км WLTP срещу 320 км на Citroën ë-C3. Това е разлика от 60 км.

Кой е по-мощен — Alpine A290 или Citroën ë-C3?

Alpine A290 е по-мощен: 180 к.с. срещу 113 к.с. на Citroën ë-C3. Разликата е 67 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

Alpine A290 приема до 100 kW DC, Citroën ë-C3 до 100 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.